VLetenky

Belize s Delta Air Lines od 480 EUR

Great Blue Hole
Great Blue Hole, jedna z najlepších potápačských lokalít planéty (foto: Eric Pheterson/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia, pre ktorých aj cesta samotná predstavuje cieľ, majú možnosť porovnať historické pamiatky z mayského obdobia i prekrásne pláže Karibiku znamenitého Belize s uponáhľaným životom v USA či pozoruhodnosťami európskeho “večného mesta” pri využití tarifu spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Belize City sú v predaji za 480 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na vrchole (budúcej) stredoeurópskej zimy (t.j. prelom januára/februára 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. januára s návratom z Belize City (BZE) dňa 6. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 480 EUR (20.01.-06.02.2016)

Belize

Príťažlivé Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou takmer 23 tisíc km² (približne polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa celkom pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie i mayská populácia (okolo 10%) a natrafíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva s názvom Britský Honduras).

Pútavá gografia a lákavé historické špeciality

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu zdieľa s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), zatiaľ čo východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody úžasného Karibského mora (v tejto fascinujúcej oblasti Vás očakáva nádherné pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fantastických karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, naďabíte na pútavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne neobíďte pôsobivé pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Čarokrásne karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny sa však radí úžasný Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov na svete (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto famóznom kúte Belize máte šancu si pohodovo (a finančne nenáročne) oddýchnuť na pôvabných ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Určite si nenechajte ujsť magickú (Great) Blue Hole, ktorú legendárny oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil vcelku oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí modrej planéty.

0