VLetenky

Belize s Air Canada od 463 EUR

Belize Barrier Reef
Karibský Belize Barrier Reef vo fotogenickej oblasti Caye Caulker (foto: Dronepicr/Flickr/CC BY 2.0)

Mayské pamiatky i atraktívne pláže Karibiku v latinskoamerickom Belize máte možnosť poobdivovať pri využití ponuky spoločnosti Air Canada a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do (rovnomennej metropoly Belize s názvom) Belize City kúpite za 463 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 30. augusta do 17. decembra 2021, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 18. novembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 463 EUR (04.11.-18.11.2021)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie i mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca aj na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Pútavá geografia a lákavé historické pozoruhodnosti

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody úžasného Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, narazíte na zaujímavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte možnosť si pohodovo (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť magickú (Great) Blue Hole, ktorú legendárny oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil vcelku oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0