VLetenky

Belize s Air Canada od 430 EUR

Belize Barrier Reef
Great Blue Hole, jedna z naj potápačských lokalít Zeme (foto: tofoli.douglas/Subreddit Wallpapers /Flickr/CC0)

Mayské pamiatky aj čarokrásne pláže Karibiku stredoamerického Belize máte šancu poobdivovať v rámci ponuky spoločnosti Air Canada a partnerských dopravcov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rovnomennej metropoly Belize s názvom Belize City kúpite za 430 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 25. novembra 2019 do 30. júna 2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 9. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Belize môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. marca s návratom z belizského Belize City (BZE) dňa 6. apríla 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belize City za 430 EUR (24.03.-06.04.2020)

VIE-BZE
Viedeň, Rakúsko – Belize City, Belize (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca i na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Atraktívna geografia a pútavé historické špeciality

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody skvelého Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, narazíte na lákavú architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny však patrí skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov planéty (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte možnosť si príjemne (a finančne nenáročne) oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť magickú (Great) Blue Hole, ktorú preslávený oceánológ Jacques-Yves Cousteau zaradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0