VLetenky

Belgicko s Ryanair za 0,50 EUR

Ak máte namierené do famózneho Belgicka, možno Vám padne vhod zaujímavá ponuka leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do belgického Bruselu sa predávajú za 146 HUF (alebo v prepočte cca 0,50 EUR) s odletom zo spomínanej maďarskej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu (iba) s príručnou batožinou a pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) iba na verzii webu leteckej spoločnosti pre mobilné zariadenia. Do Vášho “smartfónu” (alebo tabletu) bude potrebné stiahnuť Ryanair “mobilnú” aplikáciu pre operačné systémy Android alebo iOS (prípadne sem možno pristupovať aj priamo z PC cez emulátor OS Android).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 16. novembra s návratom z Brusel-Charleroi (CRL) dňa 21. novembra 2013. Okrem uvedených termínov nájdete v najnižšej cenovej hladine obmedzený počet leteniek v období od novembra 2013 do januára 2014.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Brusel-Charleroi za 146 HUF (16.11.-21.11.2013)

Brusel a Belgicko

Napriek skutočnosti, že Belgicko zaberá územie s výrazne menšou rozlohou ako Slovensko (približne 30 tisíc km²), žije v ňom takmer 11 miliónov obyvateľov (dvojnásobok v porovnaní s naším štátom).

Znamenitá belgická metropola Brusel

Impresívny 1,1-miliónový Brusel – administratívno-politické centrum Belgicka a prakticky aj celej Európskej únie, Vás čaká v centrálnej partii krajiny (v jeho metropolitnej oblasti žijú asi dva milióny obyvateľov). V hlavnom meste Belgicka si istotne nenechajte ujsť historické hlavné námestie Grand Place (Grote Markt), ako aj niekoľko vcelku pozoruhodných múzeí a pôsobivých galérií. Sklamaní istotne nebudete ani pri prehliadke jedného z domácich minipivovarov spojenou s ochutnávkou výborného miestneho piva. Nezabudnite si taktiež dopriať mimoriadne chutnú belgickú čokoládu.

Nielen historické pozoruhodnosti Belgicka

Určite neobíďte ani legendárne Waterloo, miesto poslednej Napoleonovej bitky, ktoré Vás čaká približne 15 km južne od Bruselu. Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom architektúry, v severnej časti krajiny Vás určite upútajú prekrásne flámske mestá Antverpy a Bruggy so svojimi skvele zachovanými, nádhernými historickými centrami. V južných provinciách narazíte na kúzelné valónske mestečká – v tomto regióne nevynechajte pohodový Durbuy, čarovný Dinant či malebný Bouillon.

Okolitý euroregión po zemi za neveľké peniažky

Amsterdam, Paríž a Londýn za lákavú sumu

Pokiaľ Vás náhodou z nejakých dôvodov prehliadka belgickej metropoly Brusel a širokého pôvabného okolia po čase omrzí, využitím služieb low costového autobusového dopravcu Megabus sa za celkom výhodnú sumu dostanete z belgického Bruselu do okolitých európskych metropol. Pri nákupe vo väčšom časovom predstihu sa momentálne dá dopraviť do holandského Amsterdamu, do britského Londýna či do francúzskeho Paríža od 12 GBP/smer.

Z Bruselu do Európy

Počas pravidelných promo akcií spomínanej nízkonákladovej autobusovej spoločnosti Megabus však možno spomínané trasy kúpiť aj za 1 GBP/one way. V cene 9 EUR za jednosmerný lístok sa do Amsterdamu, Paríža či Londýna dopravíte s Eurolines a jej partnerskými regionálnymi spoločnosťami v jednotlivých krajinách (t.j. v Holandsku, vo Francúzsku či vo Veľkej Británii).

Do Luxemburgu či Lille za rozumnú cenu

Z “južného” bruselského medzinárodného leteckého prístavu v Charleroi máte možnosť vybrať sa za vcelku “rozumné dukáty” (5 EUR/one way) do luxemburgskej metropoly Luxemburgu spojom nízkonákladovej autobusovej spoločnosti Flibco.com. Za rovnaký finančný obnos docestijete s tým istým dopravcom aj do príťažlivého neďalekého francúzskeho mesta Lille.

Z Belgicka výhodne letecky temer na všetky svetadiely

Cenovo atraktívne lety z Bruselu do celého sveta

Uvádzané spiatočné letenky máte príležitosť využiť aj na letecké priblíženie z nášho regiónu do Bruselu, odkiaľ existuje množstvo cenovo zaujímavých letov na väčšinu (obývaných) svetadielov. Z oboch medzinárodných bruselských letísk (BRU a CRL) prevádzkujú nielen transkontinentálne lety za priaznivé ceny belgické spoločnosti Jetairfly (člen TUI Group) či Thomas Cook Airlines Belgium.

Výhodné letenky nielen do Karibiku

Zo všetkých letov za zmienku stoja v každom prípade ekonomicky veľmi dostupné charterové letenky (s TUI alebo Thomas Cook) do Karibiku (Mexiko/Mayská riviéra, Kuba, Dominikánska republika, Jamajka), na populárne ostrovy pri pobreží severozápadnej Afriky (Azorské ostrovy, Madeira, Kanárske ostrovy, Kapverdy) alebo do oblasti Blízkeho Východu/Ázie (Egypt, Jordánsko, Thajsko).

0