VLetenky

Belgicko s Niki od 124 EUR

Brusel Flower Carpet
Bruselský Grand Place s farebným Flower Carpet (foto: Anna & Michal/Flickr/CC BY 2.0)

Alternatívou k ultra nízkonákladovým letom na bruselský low costový letecký prístav v Charleroi (CRL) z bratislavského letiska M.R. Štefánika (na palube spoločnosti Ryanair) bude v budúcnosti aj pravidelné spojenie v podaní Niki/Air Berlin na najväčší belgický vzdušný prístav “Brussels-Zaventem” (BRU).

Spiatočné letenky do Bruselu kúpite za 124 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 1. apríla do 23. októbra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v dobrom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (vrátane cestovateľsky exponovaného obdobia veľkonočných sviatkov a letných prázdnin).

Príkladom rezervácie letenky do Belgicka môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 3. apríla (piatok) s návratom z Bruselu (BRU) dňa 5. apríla 2015 (nedeľa) – t.j. “predĺžený víkend” počas Veľkej noci.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Brusel za 124 EUR (03.04.-05.04.2015)
Bratislava – Brusel za 132 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Brusel za 3512 CZK (rezervácia v ČJ)

Nová linka Niki/Air Berlin z Bratislavy do Bruselu

Priame spojenie z bratislavského letiska (BTS) do belgického Bruselu (BRU) bude v prevádzke na palube Embraeuru E190 leteckej spoločnosti Niki (HG) od 1. apríla 2015 s jedenástimi týždennými frekvenciami (dva krát denne počas pracovných dní s pridanou nedeľnou večernou rotáciou).

Letový poriadok (od 01.04.2015)
BTS-BRU HG8992 06:00-07:35 (12345–)
BTS-BRU HG8994 18:45-20:20 (12345-7)

BRU-BTS HG8993 08:10-09:55 (12345–)
BRU-BTS HG8995 20:55-22:40 (12345-7)

Brusel a Belgicko

Napriek skutočnosti, že Belgicko zaberá územie s výrazne menšou rozlohou ako Slovensko (zhruba 30 tisíc km²), žije v ňom skoro 11 miliónov obyvateľov (dvojnásobok v porovnaní s naším štátom).

Znamenitá belgická metropola Brusel

Pulzujúci 1,1-miliónový Brusel – administratívno-politické centrum Belgicka a v podstate i celej Európskej únie, Vás očakáva v centrálnej časti krajiny (v jeho metropolitnej oblasti žijú asi dva milióny obyvateľov). V hlavnom meste Belgicka si určite nenechajte ujsť historické hlavné námestie Grand Place (Grote Markt), ako aj niekoľko vcelku pozoruhodných múzeí a impresívnych galérií. Sklamaní určite nebudete ani pri prehliadke jedného z domácich minipivovarov spojenou s ochutnávkou výborného miestneho piva. Nezabudnite si takisto dožičiť výnimočne chutnú belgickú čokoládu.

Nielen historické pozoruhodnosti Belgicka

Istotne nevynechajte ani svetoznáme Waterloo, miesto poslednej Napoleonovej bitky, ktoré Vás čaká približne 15 km na juh od Bruselu. Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom architektúry, v severnej partii krajiny Vás určite upútajú nádherné flámske mestá Antverpy a Bruggy so svojimi úžasne zachovanými, prekrásnymi historickými centrami. V južných provinciách naďabíte na čarovné valónske mestečká – v tomto regióne neobíďte príjemný Durbuy, čarovný Dinant či malebný Bouillon.

Okolitý euroregión po zemi za neveľké peniažky

Amsterdam, Paríž či Londýn?

Pokiaľ Vás náhodou z nejakých dôvodov návšteva celkom pulzujúcej belgickej metropoly Brusel a širokého príťažlivého okolia po čase omrzí, využitím služieb nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus za rozumný peniaz docestujete z belgického Bruselu do okolitých európskych metropol. Pri nákupe vo väčšom časovom predstihu sa zvyčajne možno dopraviť do holandského Amsterdamu, do britského Londýna či do francúzskeho Paríža od 12 GBP/smer.

Z Bruselu do Európy

Počas pravidelných promo akcií spomínanej low costovej autobusovej spoločnosti Megabus však možno spomínané trasy kúpiť aj za 1 GBP/one way. V cene 9 EUR jednosmerný lístok sa do Amsterdamu, Paríža či Londýna doputujete s Eurolines a jej partnerskými regionálnymi spoločnosťami v jednotlivých krajinách (t.j. v Holandsku, vo Francúzsku a vo Veľkej Británii).

Do Luxemburgu alebo do Lille?

Z “južného” bruselského medzinárodného leteckého prístavu v Brussels-South/Charleroi Airport sa máte príležitosť vydať za “neveľké dukáty” (5 EUR/one way) do luxemburgskej metropoly Luxemburgu spojom low costovej autobusovej spoločnosti Flibco.com. Za ten istý finančný obnos doputujete s rovnakým dopravcom aj do pôvabného neďalekého francúzskeho mesta Lille.

Z Belgicka výhodne letecky skoro na všetky svetadiely

Cenovo lákavé lety z Bruselu do celého sveta

Uvádzané spiatočné letenky máte možnosť využiť aj na letecký prískok z našich končín do Bruselu, odkiaľ existuje množstvo cenovo pútavých letov na väčšinu (obývaných) kontinentov. Z oboch medzinárodných bruselských letísk (BRU a CRL) obsluhujú výhodné (nielen) transkontinentálne lety belgické spoločnosti Jetairfly (člen TUI Group) či Thomas Cook Airlines Belgium.

Atraktívne letenky nielen do Karibiku

Zo všetkých letov za zmienku stoja v každom prípade ekonomicky veľmi dostupné charterové letenky (s TUI alebo Thomas Cook) do Karibiku (Mexiko/Mayská riviéra, Kuba, Dominikánska republika, Jamajka), na obľúbené ostrovy pri pobreží severozápadnej Afriky (Azorské ostrovy, Madeira, Kanárske ostrovy, Kapverdy) alebo do oblasti Blízkeho Východu/Ázie (Egypt, Jordánsko, Thajsko).

0