VLetenky

Belgicko s Brussels Airlines za 121 EUR

Pokiaľ máte v bližšej budúcnosti alebo relatívne vzdialenejšom časovom horizonte namierené do Belgicka a preferujete skôr klasické aerolínie, možno sa Vám bude hodiť ponuka Brussels Airlines, dcérskej spoločnosti Lufthansy (s odletom z Viedne a dostupnosťou aj počas predĺžených víkendov).

Spiatočné letenky do belgického Bruselu sa predávajú za 121 EUR s odletom zo spomínaného medzinárodného leteckého prístavu vo viedenskom Schwechate. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. mája do 30. júna 2013, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc a predaj do 18. apríla. Dostupnosť tarifu, resp. eteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete takmer počas celého uvedenej doby platnosti tarifu (v letných “prázdninových” mesiacoch zaplatíte o niekoľko EUR viac).

Priame lety spoločnosti Brussels Airlines na pravidelnej linke z Viedne (VIE) do Bruselu (BRU) sú v období letného letového poriadku prevádzkované väčšinu dní v týždni 2-3x denne (v niektorých prípadoch sú za podobnú cenu k dispozícii aj “codeshare-ované” lety s aliančnými partnermi).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 25. mája s návratom z
Bruselu (BRU) dňa 27. mája 2013 (“predĺžený víkend” sobota – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Brusel za 121 EUR
Viedeň – Brusel za 3080 CZK

Belgicko

Napriek skutočnosti, že Belgicko zaberá územie s výrazne menšou rozlohou ako Slovensko (približne 30 tisíc km²), žije v ňom necelých 11 miliónov obyvateľov (dvojnásobok v porovnaní s naším štátom).

Famózna belgická metropola Brusel

Pôsobivý 1,1-miliónový Brusel – administratívno-politické centrum Belgicka a v podstate i celej Európskej únie, leží v centrálnej časti krajiny (v jeho metropolitnej oblasti žije okolo dva milióny obyvateľov). V hlavnom meste Belgicka si určite nenechajte ujsť historické hlavné námestie Grand Place (Grote Markt), ako aj niekoľko celkom pozoruhodných múzeí a impresívnych galérií. Sklamaní rozhodne nebudete ani pri prehliadke jedného z domácich minipivovarov spojenou s ochutnávkou vynikajúceho miestneho piva. Nezabudnite si takisto dožičiť mimoriadne chutnú belgickú čokoládu.

Nielen historické pozoruhodnosti Belgicka

Isto sa nevyhnite ani svetoznámemu Waterloo, miestu poslednej Napoleonovej bitky, kroté Vás očakáva zhruba 15 km na juh od Bruselu narazíte na . Ak patríte k vášnivým milovníkom architektúry, v severnej časti krajiny Vás istotne potešia nádherné flámske mestá Antverpy a Bruggy so svojimi skvele zachovanými, prekrásnymi historickými centrami. V južných provinciách natrafíte na čarovné valónske mestečká – v tomto regióne neobíďte príjemný Durbuy, malebný Dinant či kúzelný Bouillon.

Okolitý euroregión po zemi za príjemné peniažky

Amsterdam, Paríž a Londýn za lákavú sumu

Ak Vás náhodou z nejakých dôvodov prehliadka belgickej metropoly Brusel a širokého príťažlivého okolia po čase omrzí, využitím služieb nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus sa za vcelku priaznivú sumu dostanete z belgického Bruselu do okolitých európskych metropol. Pri nákupe vo väčšom časovom predstihu sa momentálne možno dopraviť do holandského Amsterdamu do britského Londýna či do francúzskeho Paríža od 10 GBP/smer.

Z Bruselu do Európy za 1 GBP či 9 EUR

Počas pravidelných promo akcií spomínanej low costovej autobusovej spoločnosti Megabus však možno spomínané trasy kúpiť i za 1 GBP/one way (aktuálne máte k dispozícii veľmi obmedzený počet “jednolibroviek” na trase z Bruselu do Amsterdamu a viceversa na konci mája a v priebehu júna). V cene 9 EUR za jednosmerný lístok do Amsterdamu, Paríža či Londýna docestujete s Eurolines a jej partnerskými regionálnymi spoločnosťami v jednotlivých krajinách.

Do Luxemburgu či Lille za rozumnú cenu

Z “južného” bruselského medzinárodného leteckého prístavu v Charleroi máte príležitosť vybrať sa za vcelku “výhodné dukáty” (5 EUR/one way) do luxemburgskej metropoly Luxemburgu spojom nízkonákladovej autobusovej spoločnosti Flibco.com. Za ten istý finančný obnos sa dopravíte s rovnakým dopravcom aj do pôvabného neďalekého francúzskeho mesta Lille.

Z Belgicka výhodne letecky takmer na všetky svetadiely

Cenovo zaujímavé lety z Bruselu do celého sveta

Uvátzané spiatočné letenky máte šancu využiť aj na letecké priblíženie z našich končín do Bruselu, odkiaľ existuje množstvo cenovo príjemných letov na väčšinu (obývaných) kontinentov. Z oboch medzinárodných bruselských letísk (BRU a CRL) operujú nielen transkontinentálne lety za výhodné ceny belgické letecké spoločnosti Jetairfly (člen TUI Group) či Thomas Cook Airlines Belgium.

Výhodné letenky nielen do Karibiku

Zo všetkých letov za zmienku stoja v každom prípade ekonomicky veľmi dostupné charterové letenky (s TUI alebo Thomas Cook) do Karibiku (Mexiko/Mayská riviéra, Kuba, Dominikánska republika, Jamajka), na obľúbené ostrovy pri pobreží severozápadnej Afriky (Azorské ostrovy, Madeira, Kanárske ostrovy, Kapverdy) alebo do oblasti Blízkeho Východu/Ázie (Egypt, Jordánsko, Thajsko).

0