VLetenky

Bazilej s Easy Jet od 63 EUR

Bazilej
Vynikajúci švajčiarsky Bazilej na brehoch Rýna (foto: Lucazzitto/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak máte v hľadáčiku severnú partiu Švajčiarska a súčasne i jeho okolitých susedov ako Francúzsko či Nemecko, na jeho návštevu by Vás mohla zvábiť lákavá pozvánka od spoločnosti Easy Jet Switzerland – švajčiarskej “dcéry” britskej nízkonákladovky Easy Jet (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do vcelku pozoruhodného švajčiarskeho Bazileja sú v predaji za 19000 HUF (alebo v prepočte cca 63 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava iba raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich). Dostupnosť leteniek za najvyššiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä na prelome jari a leta 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 10. júna a návrat zo švajčiarskeho Bazileja (BSL) dňa 17. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bazilej za 19000 HUF (10.06.-17.06.2015)

Bazilej a okolitý euroregión

Znamenitý Bazilej

I keď v samotnom famóznom Bazileji, situovanom na severe Švajčiarska na brehoch preslávenej rieky Rýn, žije “iba” necelých 200 tisíc obyvateľov, okolitú mestskú aglomeráciu obýva asi pol milióna ľudí. Toto tretie najľudnatejšie švajčiarske sídlo sa radí nielen k dôležitým kultúrnym centrám vo Švajčiarsku, ale i k jedným z najvýznamnejších metropol v celej oblasti, resp. euroregióne zahŕňajúcom i susedné francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg.

Impresívne Alsasko a excelentný Baden-Württemberg

Ak sa vyberiete i do okolitých regiónov, skúste začať v historickom francúzskom Mulhouse a pokračovať popri Rýne cez Colmar populárnou alsaskou vínnou cestou (ochutnávajúc výborné miestne víno) až do Štrasburgu (sídlo Európskeho parlamentu a mnohých ďalších euroinštitúcií). Naspäť sa možno vrátiť po druhom brehu tohto európskeho veľtoku cez pôvabnú oblasť nemeckého Čierneho lesa s príťažlivým Karslruhe, kúpeľným Baden Baden a pôsobivým Freiburgom.

0