VLetenky

Bazilej s Easy Jet od 48 EUR

Bottmingen
Vodný zámoček Bottmingen pri švajčiarskom Bazileji (foto: Heinz Schneider/Pixabay/CC0)

Ak máte v hľadáčiku severnú partiu Švajčiarska a súčasne i jeho okolitých susedov ako Francúzsko či Nemecko, na jeho (letnú) návštevu by Vás mohla zvábiť pozvánka od spoločnosti Easy Jet Switzerland (švajčiarskej “dcéry” britskej nízkonákladovky Easy Jet) s odletom z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do švajčiarskeho pohraničného mesta Bazilej sa predávajú za 48 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s rozmerom do 56 x 45 x 25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä od konca augusta júna do polovice decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. augusta a návrat zo švajčiarskeho Bazileja (BSL) dňa 5. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bazilej za 48 EUR (29.08.-05.09.2018 / pri dvoch cestujúcich)

VIE-BSL
Viedeň, Rakúsko – Bazilej, Švajčiarsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bazilej a okolitý euroregión

Švajčiarsky Bazilej

I keď v samotnom znamenitom Bazileji, situovanom na severe Švajčiarska na brehoch legendárnej rieky Rýn, žije “iba” necelých 200 tisíc obyvateľov, okolitú mestskú aglomeráciu obýva asi pol milióna ľudí. Toto tretie najľudnatejšie švajčiarske sídlo sa radí nielen k dôležitým kultúrnym centrám vo Švajčiarsku, ale i k jedným z najvýznamnejších metropol v celej oblasti, resp. euroregióne zahŕňajúcom i susedné francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg.

Francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg

Ak sa vyberiete aj do okolitých regiónov, skúste začať v historickom francúzskom Mulhouse a pokračovať popri Rýne cez Colmar populárnou alsaskou vínnou cestou (ochutnávajúc vynikajúce miestne víno) až do Štrasburgu (sídlo Európskeho parlamentu a mnohých ďalších euroinštitúcií). Späť sa dá vrátiť po druhom brehu tohto európskeho veľtoku cez pôvabnú oblasť nemeckého Čierneho lesa s príťažlivým Karslruhe, kúpeľným Baden Baden a pôsobivým Freiburgom.

0