VLetenky

Bazilej s Easy Jet od 47 EUR

Bottmingen CAstle
Zámoček Bottmingen pri švajčiarskom Bazileji (foto: Clickphoto Switzerland/Pixabay/CC0)

Ak máte v hľadáčiku severnú časť Švajčiarska a zároveň aj jeho okolitých susedov ako Francúzsko či Nemecko, na jeho (prázdninovú) návštevu by Vás mohla zlákať pozvánka od spoločnosti Easy Jet Switzerland (švajčiarskej “dcéry” britskej nízkonákladovky Easy Jet) s odletom z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do švajčiarskeho pohraničného mesta Bazilej sú v predaji za 47 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s rozmerom do 56 x 45 x 25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od začiatku júna do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. augusta a návrat zo švajčiarskeho Bazileja (BSL) dňa 28. augusta 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bazilej za 47 EUR (22.08.-28.08.2018 / pri dvoch cestujúcich)

Bazilej a okolitý euroregión

Švajčiarsky Bazilej

Aj keď v samotnom famóznom Bazileji, položenom na severe Švajčiarska na brehoch svetoznámej rieky Rýn, žije “len” necelých 200 tisíc obyvateľov, okolitú mestskú aglomeráciu obýva asi pol milióna ľudí. Toto tretie najľudnatejšie švajčiarske sídlo sa zaraďuje nielen k významným kultúrnym centrám vo Švajčiarsku, ale aj k jedným z najdôležitejších metropol v celej oblasti, resp. euroregióne zahŕňajúcom aj susedné francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg.

Francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg

Pokiaľ sa vydáte aj do okolitých regiónov, skúste začať v historickom francúzskom Mulhouse a pokračovať popri Rýne cez Colmar obľúbenou alsaskou vínnou cestou (ochutnávajúc výborné miestne víno) až do Štrasburgu (sídlo Európskeho parlamentu a mnohých ďalších euroinštitúcií). Naspäť sa možno vrátiť po druhom brehu tohto európskeho veľtoku cez príťažlivú oblasť nemeckého Čierneho lesa s pôvabným Karslruhe, kúpeľným Baden Baden a impresívnym Freiburgom.

0