VLetenky

Bazilej s Easy Jet od 45 EUR

Bazilej
Excelentný švajčiarsky Bazilej na brehoch Rýna (foto: Norbert Aepli/Wikimedia Commons)

Pokiaľ máte v hľadáčiku severnú časť Švajčiarska a zároveň aj jeho okolitých susedov ako Francúzsko či Nemecko, na jeho návštevu by Vás mohla zlákať pútavá pozvánka od spoločnosti Easy Jet Switzerland – švajčiarskej “dcéry” britskej nízkonákladovky Easy Jet (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do celkom pozoruhodného švajčiarskeho Bazileja sú v predaji za 188 PLN (alebo v prepočte cca 45 EUR) s odletom zo spomínaného kravského letiska Jána Pavla II. Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava len raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich). Dostupnosť leteniek za najvyššiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne v priebehu prvého kvartálu roku 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 9. januára a návrat z Bazileja (BSL) dňa 11. januára 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Bazilej za 188 PLN (09.01.-11.01.2015)

Bazilej a okolitý euroregión

Famózny Bazilej

Aj keď v samotnom znamenitom Bazileji, položenom na severe Švajčiarska na brehoch legendárnej rieky Rýn, žije “len” necelých 200 tisíc obyvateľov, okolitú mestskú aglomeráciu obýva asi pol milióna ľudí. Toto tretie najľudnatejšie švajčiarske sídlo sa zaraďuje nielen k významným kultúrnym centrám vo Švajčiarsku, ale aj k jedným z najdôležitejších metropol v celej oblasti, resp. euroregióne zahŕňajúcom aj susedné francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg.

Pôsobivé Alsasko a znamenitý Baden-Württemberg

Pokiaľ sa vydáte aj do okolitých regiónov, skúste začať v historickom francúzskom Mulhouse a pokračovať popri Rýne cez Colmar obľúbenou alsaskou vínnou cestou (ochutnávajúc výborné miestne víno) až do Štrasburgu (sídlo Európskeho parlamentu a mnohých ďalších euroinštitúcií). Naspäť sa dá vrátiť po druhom brehu tohto európskeho veľtoku cez príťažlivú oblasť nemeckého Čierneho lesa s pôvabným Karslruhe, kúpeľným Baden Baden a impresívnym Freiburgom.

0