VLetenky

Bazilej s Easy Jet od 35 EUR

Bazilej
Pútavá architektúra budovy mestskej radnice vo švajčiarskom Bazileji (foto: Hans/Pixabay/CC0)

Ak máte v hľadáčiku severnú partiu Švajčiarska a súčasne i jeho okolitých susedov ako Francúzsko či Nemecko, na jeho návštevu by Vás mohla zvábiť lákavá pozvánka od spoločnosti Easy Jet Switzerland – švajčiarskej “dcéry” britskej nízkonákladovky Easy Jet (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do celkom pozoruhodného švajčiarskeho Bazileja kúpite za 144 PLN (alebo v prepočte cca 35 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Uvedená suma platí vrátane administratívneho poplatku za platbu kartou (do celkovej ceny letenky sa započítava iba raz bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich). Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu/resp. za príplatok nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu novembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 17. novembra a návrat z Bazileja (BSL) dňa 24. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Bazilej za 144 PLN (17.11.-24.11.2015)

Bazilej a okolitý euroregión

Znamenitý Bazilej

I keď v samotnom znamenitom Bazileji, situovanom na severe Švajčiarska na brehoch preslávenej rieky Rýn, žije “iba” necelých 200 tisíc obyvateľov, okolitú mestskú aglomeráciu obýva asi pol milióna ľudí. Toto tretie najľudnatejšie švajčiarske sídlo sa radí nielen k dôležitým kultúrnym centrám vo Švajčiarsku, ale i k jedným z najvýznamnejších metropol v celej oblasti, resp. euroregióne zahŕňajúcom i susedné francúzske Alsasko a nemecký Baden-Württemberg.

Impresívne Alsasko a famózny Baden-Württemberg

Ak sa vyberiete i do okolitých regiónov, skúste začať v historickom francúzskom Mulhouse a pokračovať popri Rýne cez Colmar populárnou alsaskou vínnou cestou (ochutnávajúc vynikajúce miestne víno) až do Štrasburgu (sídlo Európskeho parlamentu a mnohých ďalších euroinštitúcií). Naspäť sa možno vrátiť po druhom brehu tohto európskeho veľtoku cez pôvabnú oblasť nemeckého Čierneho lesa s príťažlivým Karslruhe, kúpeľným Baden Baden a pôsobivým Freiburgom.

0