VLetenky

Barcelona s Laudamotion od 20 EUR

Torla
Pyrenejská Torla v provincii Huesca v susednom Aragónsku (foto: Lamuga/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen populárnu Barcelonu si máte možnosť pozrieť (v jarnom období) v rámci výletu s leteckou spoločnosťou Laudamotion (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do katalánskej metropoly Barcelona kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 20. marca s návratom z Barcelony dňa (BCN) 27. marca 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Barcelona za 20 EUR (20.03.-27.03.2019)

VIE-BCN
Viedeň, Rakúsko – Barcelona, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Barcelona (Katalánsko)

Prekrásne morské pláže

Obľúbená pobrežná oblasť pod názvom Costa Brava (v neveľkej vzdialenosti od mesta Girona) Vás istotne takisto nesklame. Na nádherné plážové scenérie natrafíte nielen v pôvabnom letovisku Lloret del Mar. V tejto oblasti naďabíte na niekoľko malebných prímorských mestečiek i príťažlivých kláštoríkov (nenechajte si ujsť ani impozantné opátstvo Sant Pere de Rodes).

Grandiózna Barcelona

Vskutku pohodové piesočnaté pláže Vás čakajú aj v samotnom hlavnom meste Katalánska – skúste príjemnú La Barceloneta. V žiadnom prípade neobíďte svetoznámu katedrálu Sagrada Família, unikátne dielo katalánskeho architekta menom Antoni Gaudí, ktoré sa radí celkom oprávnene k jej poznávacím znameniam. K ďalším úžasným výtvorom z Gaudího dielne sa zaraďuje skvelá Casa Milà alias La Pedrera. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť obrovitý 100-tisícový kotol Nou Camp, dejisko fascinujúcich zápasov s atraktívnym útočným futbalom v podaní legendárnej “Barcy”.

Mysteriózny Montserrat

Ak patríte medzi priaznivcov hôr a pešej turistiky, istotne Vás upúta rozľahlá horská reťaz Montserrat, situovaná asi 50 km smerom severozápadne od Barcelony. Tento prvý španielsky národný park s najvyšším vrchom Saint Jeroni (1236 m) poskytne vhodné podmienky na trekking i horolezectvo, očakávajú Vás tu aj vymoženosti techniky ako lanovka a železnička. Pri príchode Vás privíta výnimočne fotogenický kláštor na úpätí tohto magického masívu.

Výlet na kúzelné Baleárske ostrovy alebo do impozantnej pyrenejskej Andorry?

Katalánske hlavné mesto Barcelona možno taktiež výhodne využiť ako pomerne dobrý východiskový bod na leteckú návštevu či plavbu loďou na znamenité (neveľmi vzdialené) Baleárske ostrovy (Ibiza, Mallorca a Menorca). Fanúšikovia turistiky či hôr majú príležitosť vyraziť na zaujímavú túru v neďalekom masíve Pyrenejí. Súčasne sa núka aj prehliadka tu položeného okúzľujúceho horského štátu s názvom Andorra (situovaného medzi Španielskom a susedným Francúzskom).

0