VLetenky

Barcelona s Eurowings od 64 EUR

Montserrat
Pyrenejská Torla v provincii Huesca v susednom Aragónsku (foto: Siggy Nowak/Pixabay/CC0)

Nielen obľúbenú Barcelonu máte možnosť navštíviť (v jesennom období) v rámci výletu s leteckou spoločnosťou Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do katalánskej metropoly Barcelona sa predávajú za 64 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 15. októbra s návratom z Barcelone dňa (BCN) 23. októbra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Barcelona za 64 EUR (15.10.-23.10.2018)

VIE-BCN
Viedeň, Rakúsko – Barcelona, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Barcelona (Katalánsko)

Nádherné morské pláže

Populárna pobrežná oblasť s názvom Costa Brava (v neveľkej vzdialenosti od mesta Girona) Vás určite taktiež nesklame. Na prekrásne plážové scenérie naďabíte nielen v príťažlivom letovisku Lloret del Mar. V tejto oblasti natrafíte na niekoľko malebných prímorských mestečiek aj pôvabných kláštoríkov (nenechajte si ujsť ani majestátne opátstvo Sant Pere de Rodes).

Grandiózna Barcelona

Vskutku príjemné piesočnaté pláže Vás očakávajú i v samotnom hlavnom meste Katalánska – skúste pohodovú La Barceloneta. V žiadnom prípade nevynechajte preslávenú katedrálu Sagrada Família, jedinečné dielo katalánskeho architekta menom Antoni Gaudí, ktoré sa zaraďuje vcelku oprávnene k jej poznávacím znameniam. K ďalším skvelým výtvorom z Gaudího dielne sa radí úžasná Casa Milà alias La Pedrera. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť gigantický 100-tisícový kotol Nou Camp, dejisko fantastických zápasov s atraktívnym útočným futbalom v podaní legendárnej “Barcy”.

Mysteriózny Montserrat

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov hôr a pešej turistiky, určite Vás upúta rozľahlá horská reťaz Montserrat, položená asi 50 km smerom severozápadne od Barcelony. Tento prvý španielsky národný park s najvyšším vrchom Saint Jeroni (1236 m) poskytne výhodné podmienky na trekking aj horolezectvo, čakajú Vás tu i vymoženosti techniky ako lanovka a železnička. Pri príchode Vás privíta mimoriadne fotogenický kláštor na úpätí tohto dramatického masívu.

Výlet na čarovné Baleárske ostrovy alebo do majestátnej pyrenejskej Andorry?

Katalánske hlavné mesto Barcelona sa dá takisto vhodne využiť ako relatívne dobrý východiskový bod na leteckú návštevu či plavbu loďou na famózne (nie veľmi vzdialené) Baleárske ostrovy (Ibiza, Mallorca a Menorca). Priaznivci turistiky či hôr majú šancu podniknúť pútavú túru v neďalekom masíve Pyrenejí. Zároveň sa ponúka i prehliadka tu situovaného očarujúceho horského štátu pod názvom Andorra (položeného medzi Španielskom a susedným Francúzskom).

0