VLetenky

Barcelona a Costa Brava s Ryanair za 54 EUR

Montserrat
Grandiózny Montserrat neďaleko Barcelony (foto: Misburg3014/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Obľúbenú lokalitu Costa Brava či neďalekú Barcelonu máte príležitosť uvidieť na konci sezóny v rámci výletu s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do katalánskej oblasti Costa Brava/Barcelona sa predávajú za 54 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas októbra a novembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 12. októbra s návratom z Girony-Costa Brava (GRO) pri Barcelone dňa 16. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Barcelona-Girona za 54 EUR (12.10.-16.10.2015)

Barcelona a Costa Brava

Nádherné morské pláže

Obľúbená pobrežná oblasť s názvom Costa Brava (v neveľkej vzdialenosti od mesta Girona) Vás určite nesklame. Na prekrásne plážové scenérie naďabíte nielen v príťažlivom letovisku Lloret del Mar. V tejto oblasti natrafíte na niekoľko malebných prímorských mestečiek i pôvabných kláštoríkov (nenechajte si ujsť ani impozantné opátstvo Sant Pere de Rodes).

Excelentná Barcelona

Veľmi príjemné piesočnaté pláže Vás očakávajú i v samotnom hlavnom meste Katalánska – skúste pohodovú La Barceloneta. V žiadnom prípade nevynechajte preslávenú katedrálu Sagrada Família, jedinečné dielo katalánskeho architekta menom Antoni Gaudí, ktoré sa zaraďuje celkom oprávnene k jej poznávacím znameniam. K ďalším výborným výtvorom z Gaudího dielne sa radí úžasná Casa Milà alias La Pedrera. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť gigantický 100-tisícový kotol Nou Camp, dejisko fantastických zápasov so skvelým útočným futbalom v podaní výbornej “Barcy”.

Tajomný Montserrat

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov hôr a pešej turistiky, určite Vás upúta rozľahlá horská reťaz Montserrat, položená asi 50 km smerom na severozápad od Barcelony. Tento prvý španielsky národný park s najvyšším vrchom Saint Jeroni (1236 m) poskytne vskutku dobré podmienky na trekking aj horolezectvo, čakajú Vás tu i vymoženosti techniky ako lanovka a železnička. Pri príchode Vás privíta mimoriadne fotogenický kláštor na úpätí tohto dramatického masívu.

Výlet na čarovné Baleárske ostrovy alebo do majestátnej pyrenejskej Andorry?

Katalánske hlavné mesto Barcelona sa dá takisto výhodne využiť ako relatívne dobrý východiskový bod na leteckú návštevu či plavbu loďou na famózne (nie veľmi vzdialené) Baleárske ostrovy (Ibiza, Mallorca a Menorca). Proaznivci turistiky či hôr majú možnosť podniknúť pútavú túru v neďalekom masíve Pyrenejí. Zároveň sa ponúka i prehliadka tu situovaného očarujúceho horského štátu pod názvom Andorra (položeného medzi Španielskom a susedným Francúzskom).

2

Comments

 1. Samo  jún 18, 2015

  Costa Brava je krásne pobrežie, ale taktiež aj okolie. Zaráža ma, že Girona je väčšinou turistami obchádzaná. Naozaj, priletí lietadlo a 95 % cestujúcich pokračuje autobusom rovno do Barcelony alebo na pobrežie, čo je škoda. V Girone som strávil pol roka a považujem ho za jedno z najkrajších miest v Španielsku, škoda, že o ňom turisti moc nevedia. Veď nakoniec aj tu je prezentovaná len Barcelona a Costa Brava.

  • Admin  jún 18, 2015

   Nielen samotné mesto Girona, ale takisto celú rovnomennú katalánsku provinciu (Girona) nepochybne možno považovať za pútavé (rovnako ako zvyšné tri provincie Barcelona, Lleida a Tarragona).

   Nielen v čase “low season” (na pobreží) aj pri kratšej návšteve Katalánska pri prílete do Girony určite nezaškodí nejaký čas stráviť jej prehliadkou.

   Výber jednotlivých cestovateľských cieľov však bude silne subjektívnou záležitosťou a v príspevku nemožno dať úplný priestor všetkým katalánskym pozoruhodnostiam na území s rozlohou väčšou ako polovica Slovenska (nehovoriac o ďalších relatívne neveľmi vzdialených zaujímavostiach ako Andorra či Baleárske ostrovy).