VLetenky

Barcelona a Costa Brava s Ryanair od 30 EUR

Montserrat
Montserrat neďaleko Barcelony (foto: Enrique López-Tamayo Biosca/José Prieto /Flickr/CC BY 2.0)

Populárnu lokalitu Costa Brava či neďalekú Barcelonu máte možnosť vzhliadnuť (v chladnejšom období) v rámci výletu s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do katalánskej oblasti Costa Brava/Barcelona sa dajú kúpiť za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 18. januára s návratom z Girony-Costa Brava (GRO) pri Barcelone dňa 22. januára 2016.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Barcelona-Girona za 30 EUR (18.01.-22.01.2016)

Barcelona a Costa Brava

Prekrásne morské pláže

Obľúbená pobrežná oblasť pod názvom Costa Brava (v neveľkej vzdialenosti od mesta Girona) Vás istotne nesklame. Na nádherné plážové scenérie natrafíte nielen v pôvabnom letovisku Lloret del Mar. V tejto oblasti narazíte na niekoľko malebných prímorských mestečiek i príťažlivých kláštoríkov (nenechajte si ujsť ani impozantné opátstvo Sant Pere de Rodes).

Vynikajúca Barcelona

Vskutku pohodové piesočnaté pláže Vás čakajú aj v samotnom hlavnom meste Katalánska – skúste príjemnú La Barceloneta. V žiadnom prípade neobíďte svetoznámu katedrálu Sagrada Família, unikátne dielo katalánskeho architekta menom Antoni Gaudí, ktoré sa radí celkom oprávnene k jej poznávacím znameniam. K ďalším úžasným výtvorom z Gaudího dielne sa zaraďuje skvelá Casa Milà alias La Pedrera. Vášniví milovníci futbalu by si nemali nechať ujsť obrovitý 100-tisícový kotol Nou Camp, dejisko fascinujúcich zápasov a atraktívnym útočným futbalom v podaní legendárnej “Barcy”.

Mysteriózny Montserrat

Ak patríte medzi priaznivcov hôr a pešej turistiky, istotne Vás upúta rozľahlá horská reťaz Montserrat, situovaná asi 50 km smerom severozápadne od Barcelony. Tento prvý španielsky národný park s najvyšším vrchom Saint Jeroni (1236 m) poskytne veľmi dobré podmienky na trekking i horolezectvo, očakávajú Vás tu aj vymoženosti techniky ako lanovka a železnička. Pri príchode Vás privíta výnimočne fotogenický kláštor na úpätí tohto magického masívu.

Výlet na kúzelné Baleárske ostrovy alebo do impozantnej pyrenejskej Andorry?

Katalánske hlavné mesto Barcelona možno takisto vhodne využiť ako pomerne dobrý východiskový bod na leteckú návštevu či plavbu loďou na znamenité (nie veľmi vzdialené) Baleárske ostrovy (Ibiza, Mallorca a Menorca). Fanúšikovia turistiky či hôr majú príležitosť podniknúť lákavú túru v neďalekom masíve Pyrenejí. Súčasne sa núka aj prehliadka tu položeného okúzľujúceho horského štátu s názvom Andorra (situovaného medzi Španielskom a susedným Francúzskom).

0