VLetenky

Barbados s Thomson Airways od 304 EUR

Maxwell
Dych berúce scenérie Maxwell Beach na juhu Barbadosu (foto: Ben Ramirez/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen famózny karibský Barbados máte šancu spoznať počas vianočných sviatkov aj vďaka pútavej ponuke britskej leteckej spoločnosti Thomson Airways, najväčšej svetovej charterovej aerolínie.

Spiatočné letenky na neskutočne fotogenické tropické súostrovie Barbados sú k dispozícii za 239 GBP (alebo v prepočte cca 304 EUR) s odletom z britského mesta Manchester (MAN) dňa 14. decembra (nedeľa) a návratom z Bridgetown (BGI) o 14 dní neskôr t.j. dňa 28. decembra 2014 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Manchester – Bridgetown (Barbados) za 239 GBP (14.12.-28.12.2014)

Positioning flights do Veľkej Británie

Doprava do anglického mesta Manchester sa dá vo všeobecnosti uskutočniť využitím služieb nízkonákladoviek “z ostrovov” ako Ryanair či Jet2.com, ktorí sem prevádzkujú lety z Budapešti (alebo použiť Ryanair z Krakova, z Katovíc, či z Rzeszówa). Do úvahy prichádza aj írsky dopravca na linke z Bratislavy (resp. z Krakova) na liverpoolské letisko Johna Lennona (LPL), ktoré delí od manchesterského leteckého prístavu vzdialenosť okolo 40 km.

Finančne výhodnejšou (a na druhej strane však oveľa menej pohodlnou) variantou k leteckému prískoku priamo do Manchestru (Liverpoolu) môžu byť letenky do Londýna, ľahko dostupného v podstate zo všetkých medzinárodných letísk (s pravidelnou dopravou) v našich končinách (hlavne ak by ste si súčasne pozreli aj hlavné mesto Spojeného kráľovstva). Z britskej metropoly do Manchestru docestujete za rozumnú (často symbolickú) sumu s low costovou autobusovou spoločnosťou Megabus či s ďalšími miestnymi dopravcami, snažiacim sa jej na tejto linke cenovo konkurovať.

Barbados

Impresívny Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás očakáva zhruba 500 km severozápadne od kontinentálnej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fascinujúcom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku len 340 m.

Hlavné mesto tejto skvelej karibskej krajiny, pôvabný Bridgetown, nájdete v juhozápadnej partii Barbadosu. Aj priamo v relatívne blízkom okolí barbadoskej metropoly naďabíte na prekrásne morské pláže s geniálnym bielym pieskom (v celkovej dĺžke viac ako 100 km). Sklamaní určite nezostanú hlavne milovníci plážového leňošenia, vodných športov a odhaľovania farebných krás ukrytých pod morskou hladinou. Úžasný podmorský svet grandiózneho Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si vychutnáte aj počas vcelku atraktívnej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0