VLetenky

Barbados s Thomas Cook Airlines od 395 EUR

Barbados Beach
Neskutočne fotogenické tropické scenérie Barbadosu s bielymi piesočnatými plážami Karibiku

Nielen znamenitý karibský Barbados majú šancu spoznať s britskou leteckou spoločnosťou Thomas Cook Airlines najmä cestovatelia, ktorí nemajú možnosť využiť pútavé last minute ponuky z Nemecka.

Spiatočné letenky na famózny Barbados sú v predaji od 313 GBP (alebo v prepočte cca 395 EUR) s odletom z britského mesta Manchester. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie rezervácie letenky na Barbados môže byť odlet z Manchestru (MAN) dňa 7. decembra (nedeľa) s návratom z Bridgetown (BGI) dňa 25. decembra 2014 (štvrtok).

Rezervácia letenky:
Manchester – Bridgetown (Barbados) za 313 GBP (07.12.-25.12.2014)

Positioning flights do Veľkej Británie

Doprava do anglického mesta Manchester sa dá vo všeobecnosti uskutočniť využitím služieb nízkonákladoviek “z ostrovov” ako Ryanair či Jet2.com, ktorí sem prevádzkujú lety z Budapešti (alebo použiť Ryanair z Krakova, z Katovíc, či z Rzeszówa). Do úvahy prichádza aj írsky dopravca na linke z Bratislavy (resp. z Krakova) na liverpoolské letisko Johna Lennona (LPL), ktoré delí od manchesterského leteckého prístavu vzdialenosť asi 40 km.

Finančne výhodnejšou (a na druhej strane však oveľa menej pohodlnou) variantou k leteckému prískoku priamo do Manchestru (Liverpoolu) môžu byť letenky do Londýna, ľahko dostupného v podstate zo všetkých medzinárodných letísk (s pravidelnou dopravou) v našich končinách (hlavne ak by ste si súčasne pozreli aj hlavné mesto Spojeného kráľovstva). Z britskej metropoly do Manchestru docestujete za priaznivú (často symbolickú) sumu s nízkonákladovou autobusovou spoločnosťou Megabus či s ďalšími miestnymi dopravcami, snažiacim sa jej na tejto linke cenovo konkurovať.

Barbados

Pôsobivý Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás čaká približne 500 km severozápadne od kontinentálnej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fascinujúcom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku iba 340 m.

Hlavné mesto tejto úžasnej karibskej krajiny, príťažlivý Bridgetown, nájdete v juhozápadnej partii Barbadosu. I priamo v relatívne blízkom okolí barbadoskej metropoly naďabíte na nádherné morské pláže s dramatickým bielym pieskom (v celkovej dĺžke viac ako 100 km). Sklamaní istotne nezostanú predovšetkým milovníci plážového leňošenia, vodných športov a odhaľovania farebných krás skrytých pod morskou hladinou. Skvelý podmorský svet Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si do sýtosti vychutnáte aj počas atraktívnej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0