VLetenky

Barbados s British Airways od 535 EUR

Cheapside Bridgetown
Neopakovateľné plážové scenérie karibského Barbadosu (foto: Jack Kennard/Flickr/CC BY 2.0)

Alternatívou k pútavým last minute ponukám charterových leteniek na Barbados z Nemecka môže byť tip na výlet so zaujímavým tarifom British Airways (z aliancie Oneworld) s odletom zo strednej Európy.

Spiatočné letenky na karibský ostrov Barbados sa dajú kúpiť za 535 EUR s odletom z budapeštianskeho letiska a návratom do viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od konca septembra do polovice decembra 2015 a od začiatku januára do polovice marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Barbados nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 7. novembra a návratom z Bridgetown (BGI) do Viedne (VIE) dňa 21. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Bridgetown – Viedeň za 535 EUR (07.11.-21.11.2015)
Budapešť – Bridgetown – Viedeň za 554 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Bridgetown – Viedeň za 552 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bridgetown – Viedeň za 14676 CZK (rezervácia v ČJ)

Barbados

Pôsobivý Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás čaká približne 500 km na severozápad od pevninskej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fantastickom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku iba 340 m.

Hlavné mesto tejto úžasnej karibskej krajinky, príťažlivý Bridgetown, nájdete v juhozápadnej časti Barbadosu. Aj priamo v pomerne blízkom okolí barbadoskej metropoly natrafíte na nádherné morské pláže s fenomenálnym bielym pieskom (v celkovej dĺžke vyše 100 km). Sklamaní istotne neostanú najmä milovníci plážového leňošenia, vodných športov a objavovania farebných krás skrytých pod morskou hladinou. Skvelý podmorský svet Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si vychutnáte i počas celkom atraktívnej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0