VLetenky

Barbados s Air Berlin od 444 EUR

Maxwell
Grandiózne karibské plážové scenérie Maxwell Beach na juhu Barbadosu (foto: Berit Watkin/Flickr)

Pokiaľ sa radíte do skupiny flexibilnejších cestovateľov, mohla by sa Vám hodiť celkom lákavá ponuka charterových leteniek s nemeckou leteckou spoločnosťou Air Berlin na fenomenálny tropický ostrov Barbados vo famóznej oblasti famózneho Karibského mora.

Spiatočné letenky na neskutočne fotogenické karibské súostrovie Barbados (v geniálnej ostrovnej reťazi Malé Antily) sú k dispozícii za 444 EUR s odletom z Mníchova (MUC) dňa 20. februára (piatok) a návratom z barbadoskej metropoly Bridgetown (BGI) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. marca 2015 (piatok) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Mníchov – Bridgetown za 444 EUR (20.02.-06.03.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a naopak) máte príležitosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými frekvenciami), ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou variantou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Barbados

Impresívny Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás očakáva zhruba 500 km severozápadne od kontinentálnej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fascinujúcom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku len 340 m.

Hlavné mesto tejto skvelej karibskej krajiny, pôvabný Bridgetown, nájdete v juhozápadnej partii Barbadosu. I priamo v relatívne blízkom okolí barbadoskej metropoly narazíte na prekrásne morské pláže s pohodovým bielym pieskom (v celkovej dĺžke viac ako 100 km). Sklamaní určite nezostanú predovšetkým milovníci plážového leňošenia, vodných športov a odhaľovania farebných krás ukrytých pod morskou hladinou. Úžasný podmorský svet Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si vychutnáte aj počas vcelku pútavej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0