VLetenky

Barbados s Air Berlin od 399 EUR

Bottom Bay
Nezameniteľné scenérie Bottom Bay na juhovýchode Barbadosu (foto: gemteck1/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ sa radíte do skupiny flexibilnejších cestovateľov, mohla by sa Vám hodiť celkom lákavá ponuka charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Air Berlin na grandiózny tropický ostrov Barbados v oblasti fenomenálneho Karibského mora (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na karibské súostrovie Barbados (v geniálnej ostrovnej reťazi Malé Antily) sú k dispozícii za 399 EUR s odletom z Mníchova (MUC) dňa 6. marca (piatok) a návratom z barbadoskej metropoly Bridgetown (BGI) do Düsseldorfu o 14 dní neskôr, t.j. dňa 20. marca 2015 (piatok) – ponuka ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Mníchov – Bridgetown – Düsseldorf za 399 EUR (06.03.-20.03.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a naopak) máte príležitosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými frekvenciami), ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou variantou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Aj keď Düsseldorf sa bude zdať tak trošku “od ruky”, máte príležitosť využiť priamu linku Air Berlin/Niki z Viedne. Zísť sa môžu aj letecké spojenia Germanwings do neďalekého Kolína (z Viedne, z Budapešti a z Prahy) či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc).

Barbados

Impresívny Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás očakáva zhruba 500 km severozápadne od kontinentálnej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fascinujúcom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku len 340 m.

Hlavné mesto tejto skvelej karibskej krajinky, pôvabný Bridgetown, nájdete v juhozápadnej partii Barbadosu. I priamo v relatívne blízkom okolí barbadoskej metropoly naďabíte na prekrásne morské pláže s magickým bielym pieskom (v celkovej dĺžke viac ako 100 km). Sklamaní určite nezostanú hlavne milovníci plážového leňošenia, vodných športov a odhaľovania farebných krás ukrytých pod morskou hladinou. Úžasný podmorský svet Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si vychutnáte aj počas vcelku pútavej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0