VLetenky

Barbados s Air Berlin od 329 EUR

Maxwell
Neopakovateľné karibské scenérie Maxwell Beach na juhu Barbadosu (foto: Ben Ramirez/Flickr)

Ak sa zaraďujete do skupiny flexibilnejších cestovateľov, mohla by Vám padnúť vhod vcelku pútavá (last minute) ponuka charterových leteniek s nemeckou leteckou spoločnosťou Air Berlin na geniálny tropický ostrov Barbados v grandióznej oblasti znamenitého Karibského mora.

Spiatočné letenky na neuveriteľne fotogenické karibské súostrovie Barbados (vo fenomenálnej ostrovnej reťazi Malé Antily) sú k dispozícii za 329 EUR s odletom z Mníchova (MUC) dňa 30. novembra (nedeľa) a návratom z barbadoskej metropoly Bridgetown (BGI) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 14. decembra 2014 (nedeľa) – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Mníchov – Bridgetown za 329 EUR (30.11.-14.12.2014)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a naopak) máte možnosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými rotáciami), ekonomickejšou variantou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou alternatívou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Barbados

Pôsobivý Barbados, najvýchodnejší ostrov reťaze súostrovia Malé Antily, Vás čaká približne 500 km na severozápad od pevninskej Južnej Ameriky, t.j. v konkrétnom prípade od pozoruhodného venezuelského pobrežia. Na rozdiel od svojich západných susedov vo fantastickom Karibskom mori ako Grenada, Svätý Vincent, Svätá Lucia či Martinik má Barbados oveľa menej hornatý reliéf, pričom najvyšší vrch ostrova Mt. Hillaby dosahuje nadmorskú výšku iba 340 m.

Hlavné mesto tejto úžasnej karibskej krajiny, príťažlivý Bridgetown, nájdete v juhozápadnej časti Barbadosu. Aj priamo v pomerne blízkom okolí barbadoskej metropoly natrafíte na nádherné morské pláže s príjemným bielym pieskom (v celkovej dĺžke vyše 100 km). Sklamaní istotne neostanú najmä milovníci plážového leňošenia, vodných športov a objavovania farebných krás skrytých pod morskou hladinou. Skvelý podmorský svet Karibiku (v hĺbke okolo 50 m) si vychutnáte aj počas celkom atraktívnej jazdy ponorkou spoločnosti Atlantis Submarines.

0