VLetenky

Bangladéš s Flydubai od 443 EUR

Cox's Bazar
Pláže v Cox’s Bazar (foto: Idolhunter Lckuang/Xalan mustafa /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pokiaľ obľubujete pohyb mimo vychodených cestovateľských chodníčkov, mohla by Vám padnúť vhod ponuka leteckej spoločnosti Flydubai do pútavého Bangladéšu (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do bangladéšskeho hlavného mesta Dháka sa predávajú za 443 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. V cene 524 EUR doletíte do Chittagong.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v dobe od 1. novembra 2016 do 25. marca 2017 a predaj do 14. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Bangladéšu nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 5. novembra a návrat z bangladéšskej Dháky (DAC) dňa 18. novembra 2016 (za 443 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 5. novembra a návrat z Chittagong (CGP) dňa 18. novembra 2016 (za 524 EUR).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Dháka za 443 EUR (05.11.-18.11.2016)
Bratislava – Chittagong za 524 EUR (05.11.-18.11.2016)

Bangladéš

150-miliónový Bangladéš Vás očakáva v ázijskej Indočíne na území s veľkosťou necelých 148 tisíc km², čo predstavuje o niečo väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Prakticky z troch svetových strán hraničí s Indiou (na západe, severe a východe), zatiaľ čo juhovýchodnú hranicu zdieľa s Mjanmarskom (Barmou) a juh obmývajú vody Bengálskeho zálivu.

Neskutočná Dháka

Veľkú časť južnej a centrálnej partie tejto ázijskej krajiny vytvára gigantická delta tvorená ázijskými veľriekami Ganga a Brahmaputra. V tejto oblasti Vás čaká bangladéšske hlavné mesto a zároveň i jedno z najľudnatejších svetových veľkomiest – nesmierne rušná 14,4-miliónová Dháka. Gigantickú hustotu obyvateľstva pôsobivo dotvára okolo 400 tisíc cyklorikší.

Pohodové plážové scenérie s jednou z najdlhších pláží na svete

K najväčším magnetom tohto lákavého ázijského štátu sa zaraďuje nepochybne jeho juhovýchodný región. Legendárny Cox’s Bazar býva považovaný za jednu z najdlhších pláží sveta s (dĺžkou 125 km) a vcelku právom sa teší veľkej popularite medzi domácimi aj zahraničnými cestovateľmi. Skúste príjemný tropický St. Martin’s Island – už v hraničnom pásme so susedným Mjanmarskom (Barmou).

0