VLetenky

Bali s Turkish Airlines od 554 EUR

Bali
Prekvapenia vnútrozemia tropického súostrovia Bali (foto: Sean McGrath/Flickr/CC BY 2.0)

Za prírodnými pokladmi (nielen) famózneho Bali zvádza zaujímavý tarif spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na indonézske súostrovie Bali máte príležitosť kúpiť za 554 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od konca augusta 2015 do konca júna 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bali nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 25. augusta a návrat z indonézskeho Denpasaru (DPS) dňa 7. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Denpasar za 554 EUR (25.08.-07.09.2015)

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne vskutku pútavým cestovateľským cieľom, o nič menej príťažlivý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v rozľahlom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie “poznačené” turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – fantastický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo vynikajúci neďaleký potápačský raj – trojicu prekrásnych ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a mysteriózny ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade dostatočných časových možností skúste cez scénický Flores pokračovať až do pozoruhodného Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už relatívne ďaleko od vychodených cestovateľských chodníčkov.

0