VLetenky

Bali s Qatar Airways od 441 EUR

Gili
Three Gilis so susedným ostrovom Lombok (foto: Mohammad Raihan Mazumder/Flickr/CC BY 2.0)

K odhaľovaniu prírodných pokladov gigantickej Indonézie a nielen famózneho súostrovia Bali láka pútavá ponuka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na indonézske Bali sa dajú kúpiť za 317 GBP (alebo v prepočte cca 441 EUR) s odletom z Istanbulu. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 1. apríla do 10. júla 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 40 dní a predaj do 13. marca. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bali môže byť odlet z Istanbulu (IST) dňa 28. apríla a návrat z indonézskeho Denpasaru (DPS) dňa 12. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Istanbul – Denpasar za 317 GBP (28.04.-12.05.2015)
Istanbul – Denpasar za 450 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Istanbul – Denpasar za 466 EUR (rezervácia v SJ)
Istanbul – Denpasar za 12802 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Turecka

Letecké priblíženie do Istanbulu (a viceversa) máte šancu uskutočniť s Pegasus Airlines z Viedne/z Budapešti/z Prahy alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulské letisko Sabiha Gökçen (SAW).

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi atraktívnym cestovateľským cieľom, o nič menej príťažlivý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie poznačené turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – fantastický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo excelentný neďaleký potápačský raj – trojicu nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a mysteriózny ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade dostatočných časových možností skúste cez scénický Flores pokračovať až do pozoruhodného Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už dosť ďaleko od vychodených cestovateľských chodníčkov.

0