VLetenky

Bali s China Eastern Airlines od 491 EUR

Za prírodným bohatstvom nielen femomenálneho súostrovia Bali vábi zaujímavý tarif spoločnosti China Eastern Airlines (v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team).

Spiatočné letenky na indonézske Bali sa máte príležitosť kúpiť za 13421 CZK (alebo v prepočte cca 491 EUR) s odletom z Varšavy a návratom do britského Londýna. Za príplatok možno ako odletové letiská zvoliť takisto poľský Krakov či rakúsku Viedeň.

Tarifné podmienky povoľujú odlety do 31. decembra 2014 (s výnimkou obdobia 01.07.-01.10.2014 a niekoľkých ďalších blackoutov), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace, stop over v Číne (v Šanghaji) a predaj do 31. marca (alebo do vyčerpania termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu mája 2014.

Ako príklad rezervácie letenky na Bali nech poslúži odlet z Varšavy (WAW) dňa 2. mája a návrat z Denpasaru (DPS) na londýnsky Heathrow (LHR) dňa 18. mája 2014 (za 13421 CZK/491 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 2. mája a návrat z Denpasaru (DPS) do Londýna-Heathrow (LHR) dňa 18. mája 2014 (za 13919 CZK/509 EUR).

Iný príklad rezervácie letenky na Bali nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 2. mája a návrat z Denpasaru (DPS) na londýnsky Heathrow (LHR) dňa 18. mája 2014 (za 14671 CZK/537 EUR).

Rezervácia letenky:
Varšava – Denpasar (Bali) – Londýn za 13421 CZK (02.05.-18.05.2014)
Krakov – Denpasar (Bali) – Londýn za 13919 CZK (02.05.-18.05.2014)
Viedeň – Denpasar (Bali) – Londýn za 14671 CZK (02.05.-18.05.2014)

Doprava po Európe

Doprava do Poľska

Možností ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského low costového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra nízkonákladoviek Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Letecká doprava z Veľkej Británie do našich končín

Pri leteckom priblížení z Británie do nášho regiónu možno profitovať z vynikajúcej dostupnosti Londýna nízkonákladovými dopravcami. Z londýnskeho letiska Luton doputujete za priaznivú sumu do Bratislavy a do Rzeszówa Ryanair-om, kým Wizz Air obsluhuje linky z tohto leteckého prístavu do Košíc, do Budapešti, do Brna, do Katovíc a do Prahy. Lety do Budapešti z Lutonu prevádzkuje aj Easy Jet.

Z ďalšieho londýnskeho low costového letiska Stansted doputujete Ryanair-om do Bratislavy a prakticky aj do ostatných okolitých letísk (Brno, Ostrava, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Z Gatwicku operuje letecké spojenia Easy Jet do Budapešti, do Viedne, do Krakova a do Prahy.

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že famózne Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi atraktívnym cestovateľským cieľom, o nič menej pôvabný nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v gigantickom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie postihnuté turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Ak sa vydáte na príťažlivý Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – fascinujúci vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo výborný neďaleký potápačský raj – trojicu nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás čaká dramatická Sumbawa a tajuplný ostrov Komodo s unikátnymi “komodskými drakmi”. V prípade dostatočných časových možností skúste cez scénický Flores pokračovať až do pozoruhodného Kupangu v mysterióznom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už dosť ďaleko od vychodených cestovateľských chodníčkov.

0