VLetenky

Bali s British Airways od 471 EUR

Bali
Idylické plážové scenérie Nusa Dua Beach v južnej partii Bali (foto: Tanti Ruwani/Flickr/CC BY 2.0)

Za prírodnými pokladmi nielen famózneho súostrovia Bali láka zaujímavý tarif British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými Hong Kong Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na indonézske Bali sa dajú kúpiť za 3928 HKD (alebo cca 471 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 20. augusta do 31. októbra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 9. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas septembra a októbra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bali môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 9. septembra a návrat z indonézskeho Denpasaru (DPS) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Denpasar za 3928 HKD (09.09.-23.09.2015)

Bali a Malé Sundy

Napriek skutočnosti, že znamenité Bali (s vedľajšou Jávou) bude nepochybne veľmi atraktívne cestovateľským cieľom, o nič menej príťažlivý nebude ani susedný Lombok a ďalšie ostrovy v obrovitom súostroví Nusa Tenggara alias Malé Sundy (zatiaľ nie poznačené turistickým ruchom v takej veľkej miere ako Bali). Pokiaľ sa vydáte na pôvabný Lombok, nezabudnite navštíviť najvyššiu horu ostrova – fantastický vulkán Mt. Rinjani (s rovnomenným národným parkom) alebo excelentný neďaleký potápačský raj – trojicu nádherných ostrovčekov Gili Islands.

Smerom ďalej na východ Vás očakáva dramatická Sumbawa a mysteriózny ostrov Komodo s jedinečnými “komodskými drakmi”. V prípade dostatočných časových možností skúste cez scénický Flores pokračovať až do pozoruhodného Kupangu v tajuplnom Západnom Timore, ktorý sa nachádza už dosť ďaleko od vychodených cestovateľských chodníčkov.

0