VLetenky

Bajkal s Transaero od 231 EUR

Bajkal
Skvelý Bajkal, najväčšie a najhlbšie jazero Zeme (foto: Vera & Jean-Christophe/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Fantastický Bajkal – najväčšie aj najhlbšie jazero planéty, epická Transsibírska magistrála i grandiózne susedné Mongolsko. Všetky tieto cestovateľské pozoruhodnosti máte šancu odhaliť vďaka ponuke miestnej leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z Pardubíc).

Spiatočné letenky do ruského Irkutsku sa dajú kúpiť za 231 EUR s odletom zo spomínaného pardubického letiska. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu marca 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bajkal môže byť odlet z Pardubíc (PED) dňa 1. marca s návratom z bajkalského Irkutsku (IKT) dňa 20. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Pardubice – Irkutsk za 231 EUR (01.03.-20.03.2015)

Bajkal a širšie okolie

Takmer 600-tisícový Irkutsk, administratívne centrum rovnomennej Irkutskej republiky, nájdete v relatívne neveľkej vzdialenosti od presláveného Bajkalského jazera. Čaká Vás na 5185. kilometri Transsibírskej magistrály – za nultý km sa považuje Jaroslavská stanica v Moskve, pričom táto magická železničná trať končí po 9289 km vo Vladivostoku na pobreží Tichého oceánu.

Fascinujúce Bajkalské jazero i “neďaleké” Mongolsko

Pôsobivý Irkutsk sa radí k hlavným východiskovým bodom k návšteve Bajkalského jazera. Za najpríťažlivejšiu partiu Transsibírskej magistrály sa dá pokladať 457 km dlhý úsek (trvajúci 7 hod) z Irkutsku do Ulan-Ude s nádhernými výhľadmi na prekrásny Bajkal. Ak sa vydáte Transsibom ďalej smerom na juh popri rieke Selenga, po 262 km natrafíte na rusko-mongolskú hranicu v Nauški a po ďalších 404 km sa ocitnete v nesmierne pútavej mongolskej metropole Ulanbátar.

0