VLetenky

Bahrajn s Pegasus Airlines od 209 EUR

Manama
Budova World Trade Center v bahrajnskej metropole Manama (foto: Allan Donque/Flickr/CC BY 2.0)

Spoznať excelentný Bahrajn na dramatickom Blízkom Východe máte výhodnú šancu pri využití promo akcie leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do vynikajúceho Bahrajnu sa dajú kúpiť za 209 EUR s odletom zo stovežatej Prahy. Pri odlete z budapeštianskeho letiska zaplatíte 214 EUR, kým obojsmerné letenky z viedenského leteckého prístavu Vás vyjdú 218 EUR. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu novembra a decembra 2015 (s predajom do 3. júla).

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatné prihlásenie do programu leteckej spoločnosti pod názvom Pegasus Plus, ktorého členovia majú do 03.07.2015 zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v dobe od 15. septembra do 15. decembra 2015 v rámci aktuálnej prebiehajúcej akcie “July Fly Fly Away Days” (s výnimkou obdobia blackoutu 17.09.-29.09. a 27.10.-30.10.2015). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “checkbox” s horeuvedeným názvom reklamnej kampane (a následne bude základná cena znížená o 30%).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Bahrajnu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 7. novembra s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) v blízkosti Manama dňa 14. novembra 2015 (za 209 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 7. novembra s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) dňa 14. novembra 2015 (za 214 EUR).

Iný príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) neďaleko Manama dňa 14. novembra 2015 (za 218 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Manama s Pegasus Plus za 209 EUR (07.11.-14.11.2015 / 302 EUR pred zľavou)
Budapešť – Manama s Pegasus Plus za 214 EUR (07.11.-14.11.2015 / 310 EUR pred zľavou)
Viedeň – Manama s Pegasus Plus za 218 EUR (07.11.-14.11.2015 / 315 EUR pred zľavou)

Bahrajn

Znamenitý 1,2-miliónový Bahrajn (s rozlohou cca 765 km²) Vás očakáva v súostroví položenom medzi Saudskou Arábiou (s ktorou ho spája 25 km dlhá estakáda King Fahd Causeway) a susedným Katarom (resp. Katarským polostrovom), pričom pobrežie Iránu delí od neho asi 200-kilometrová vzdialenosť. Okrem rovnomenného hlavného ostrova Bahrain Island (Al Bahrain) a neďalekého Al Muharraq (situovanom smerom na sever) tu nájdete zhruba tridsiatku ďalších (prírodných aj umelých) ostrovčekov, z ktorých za zmienku istotne stoja chránené Hawar Islands (Juzur Hawar).

Najbenevolentnejší v “Zálive” so silným ropným priemyslom i bankovým sektorom

Bahrajn (z arabčiny “dve moria”) – jeden z najliberálnejších štátov regiónu, bol v roku 1931 prvým miestom na južnej (arabskej) strane Perzského zálivu, kde bola nájdená ropa. Pamiatkou na tento počin bude First Oil Well v centrálnej partii pod najvyšším bodom krajiny Jabal ad Dukhan (134 m). V minulosti však prebehli snahy diverzifikáciou svojej ekonomiky znížiť závislosť od ropného priemyslu orientáciou aj na finančný sektor či cestovný ruch. Do popredia sa dostáva aj svetoznáma Bahrain Grand Prix (F1), ktorú istotne dobre poznajú vášniví milovníci rýchlych áut a automobilového športu.

Pôsobivá Manama

Administratívno-politické centrum Bahrajnu – 150-tisícová Manama, Vás čaká v severnej časti hlavného ostrova. Svoje vyjednávacie schopnosti si skúste na tradičnom arabskom trhu (Manama Souq) alebo pohodlne nakúpte v obrovitých obchodných domoch (Bahrain City Centre). Príjemne sa poprechádzať možno po prímorskej promenáde Corniche al-Fateh (s výhľadom na odlietajúce stroje z medzinárodného letiska na neďalekom ostrove Al Muharraq).

Pestrý nočný život a skvelé gastronomické možnosti v protiklade k Stromu života

Priaznivci gastronómie si nepochybne prídu na svoje v jednej z mnohých reštaurácií z celého sveta. Manama sa taktiež (aj vzhľadom na oficiálne povolenú konzumáciu alkoholu) môže pochváliť bohatým nočným životom, pre ktorý ju obľubujú nielen európski “expati” (ale aj turisti zo susednej Saudskej Arábie). Nenechajte si ujsť ani “Strom života” (Tree of Life) – “neuveriteľnú” drevinu so žiadnym (známym) zdrojom vody, rastúcu v podstate uprostred ničoho v púšti (v oblasti Jabal ad Dukhan).

Stredoveké hrady v kontraste s novodobou modernou architektúrou umelých ostrovov

V Bahrajne naďabíte taktiež na niekoľko pútavých historických pevností. V samotnej bahrajnskej metropole Manama nevynechajte majestátne opevnenie Bahrain Fort (Qal’at al-Bahrain) zo 14. storočia. Za návštevu stojí i impozantná Riffa Fort (Qal’at ar-Rifa’). Na susednom Muharraq Island natrafíte na Arad Fort (Qal’at ‘Arad) a Abu Mahir Fort. Niekoľko ambicióznych projektov v rámci vytvárania umelých ostrovov (napr. Juzur Amwaj či Durrat Al Bahrain) sa nachádza v rôznom štádiu výstavby (alebo v procese dokončovania) na rozličných miestach Bahrajnu.

Potápanie nielen za perlami

Vskutku pohodové plážové scenérie možno nájsť na ostrove Al Muharraq. Na svoje si však prídu i priaznivci objavovania skrytých krás farebného podmorského sveta, ktorým sa pri troche šťastia snáď podarí objaviť vo vodách Bahrajnského zálivu aj nádherné perly. Chránené Hawar Islands (Juzur Hawar), ležiace iba 2 km od katarskej pevniny, prekvapia svojou faunou a budú vhodným cieľom nielen na potápanie, ale aj na pozorovanie zástupcov vtáčej ríše.

0