VLetenky

Bahrajn s Pegasus Airlines od 199 EUR

Manama
Bahrain World Trade Center v miestnej metropole Manama (foto: Allan Donque/Flickr/CC BY 2.0)

Uvidieť grandiózny Bahrajn na magickom Blízkom Východe máte šancu pri využití aktuálnej promo akcie leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do excelentného Bahrajnu kúpite za 199 EUR s odletom zo stovežatej Prahy. Pri odlete z budapeštianskeho letiska zaplatíte 203 EUR, zatiaľ čo obojsmerné letenky z viedenského leteckého prístavu vyjdú Vašu cestovateľskú peňaženku 212 EUR.

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude nákup cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorého získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena znížená o 30%.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v druhej polovici februára a na začiatku marca 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Bahrajnu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 11. februára s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) v blízkosti Manama dňa 18. februára 2016 (za 199 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. februára s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) dňa 18. februára 2016 (za 203 EUR).

Iný príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 11. februára s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) neďaleko Manama dňa 18. februára 2016 (za 212 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Manama na mobilnej aplikácii za 199 EUR (11.02.-18.02.2016 / 295 EUR pred zľavou)
Budapešť – Manama na mobilnej aplikácii za 203 EUR (11.02.-18.02.2016 / 300 EUR pred zľavou)
Viedeň – Manama na mobilnej aplikácii za 212 EUR (11.02.-18.02.2016 / 313 EUR pred zľavou)

Bahrajn

Famózny 1,2-miliónový Bahrajn (s rozlohou cca 765 km²) Vás čaká v súostroví situovanom medzi Saudskou Arábiou (s ktorou ho spája 25 km dlhá estakáda King Fahd Causeway) a susedným Katarom (resp. Katarským polostrovom), pričom pobrežie Iránu oddeľuje od neho asi 200-kilometrová vzdialenosť. Okrem rovnomenného hlavného ostrova Bahrain Island (Al Bahrain) a neďalekého Al Muharraq (položenom smerom na sever) tu nájdete približne tridsiatku ďalších (prírodných i umelých) ostrovčekov, z ktorých za zmienku určite stoja chránené Hawar Islands (Juzur Hawar).

Najliberálnejší v “Zálive” so silným ropným priemyslom aj bankovým sektorom

Bahrajn (z arabčiny “dve moria”) – jeden z najbenevolentnejších štátov regiónu, bol v roku 1931 prvým miestom na južnej (arabskej) strane Perzského zálivu, kde bola nájdená ropa. Pamiatkou na tento počin bude First Oil Well v centrálnej časti pod najvyšším bodom krajiny Jabal ad Dukhan (134 m). V minulosti však prebehli snahy diverzifikáciou svojej ekonomiky znížiť závislosť od ropného priemyslu orientáciou i na finančný sektor či cestovný ruch. Do popredia sa dostáva i preslávená Bahrain Grand Prix (F1), ktorú určite dobre poznajú vášniví milovníci rýchlych áut a automobilového športu.

Impresívna Manama

Administratívno-politické centrum Bahrajnu – 150-tisícová Manama, Vás očakáva v severnej partii hlavného ostrova. Svoje vyjednávacie schopnosti si skúste na typickom arabskom trhu (Manama Souq) alebo pohodlne nakúpte v gigantických obchodných domoch (Bahrain City Centre). Pohodovo sa poprechádzať možno po prímorskej promenáde Corniche al-Fateh (s výhľadom na odlietajúce stroje z medzinárodného letiska na neďalekom ostrove Al Muharraq).

Pestrý nočný život a úžasné gastronomické možnosti v protiklade k Stromu života

Fanúšikovia gastronómie si nepochybne prídu na svoje v jednej z mnohých reštaurácií z celého sveta. Manama sa takisto (i vzhľadom na oficiálne povolenú konzumáciu alkoholu) môže popýšiť bohatým nočným životom, pre ktorý ju obľubujú nielen európski “expati” (ale i turisti zo susednej Saudskej Arábie). Nenechajte si ujsť ani “Strom života” (Tree of Life) – “neskutočnú” drevinu so žiadnym (známym) zdrojom vody, rastúcu prakticky uprostred ničoho v púšti (v oblasti Jabal ad Dukhan).

Stredoveké hrady v kontraste s novodobou modernou architektúrou umelých ostrovov

V Bahrajne natrafíte takisto na niekoľko lákavých historických pevností. V samotnej bahrajnskej metropole Manama neobíďte impozantné opevnenie Bahrain Fort (Qal’at al-Bahrain) zo 14. storočia. Za návštevu stojí aj majestátna Riffa Fort (Qal’at ar-Rifa’). Na susednom Muharraq Island naďabíte na Arad Fort (Qal’at ‘Arad) a Abu Mahir Fort. Niekoľko ambicióznych projektov v rámci vytvárania umelých ostrovov (napr. Juzur Amwaj či Durrat Al Bahrain) sa nachádza v rozličnom štádiu výstavby (alebo v procese dokončovania) na rôznych miestach Bahrajnu.

Potápanie nielen za perlami

Vskutku príjemné plážové scenérie sa dajú nájsť na ostrove Al Muharraq. Na svoje si však prídu aj fanúšikovia odhaľovania ukrytých krás farebného podmorského sveta, ktorým sa pri troške šťastia azda podarí objaviť vo vodách Bahrajnského zálivu i nádherné perly. Chránené Hawar Islands (Juzur Hawar), ležiace len 2 km od katarskej pevniny, prekvapia svojou faunou a budú výhodným cieľom nielen na potápanie, ale i na pozorovanie zástupcov vtáčej ríše.

0