VLetenky

Bahrajn s Flydubai od 230 EUR

Manama
Bahrain World Trade Center v miestnej metropole Manama (foto: Jacobs-Creative Bees/Flickr/CC BY 2.0)

Spoznať grandiózny Bahrajn na dramatickom Blízkom Východe máte príležitosť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do excelentného Bahrajnu (Manama) kúpite za 230 EUR s odletom s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 5. januára do 21. júna 2017 a predaj do 2. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od začiatku januára do polovice júna 2017).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Bahrajnu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 17. januára s návratom z Bahrain Intl Airport (BAH) v blízkosti Manama dňa 24. januára 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Manama za 230 EUR (17.01.-24.01.2017)

Bahrajn

Znamenitý 1,2-miliónový Bahrajn (s rozlohou cca 765 km²) Vás očakáva v súostroví položenom medzi Saudskou Arábiou (s ktorou ho spája 25 km dlhá estakáda King Fahd Causeway) a susedným Katarom (resp. Katarským polostrovom), pričom pobrežie Iránu delí od neho asi 200-kilometrová vzdialenosť. Okrem rovnomenného hlavného ostrova Bahrain Island (Al Bahrain) a neďalekého Al Muharraq (situovaného smerom na sever) tu nájdete zhruba tridsiatku ďalších (prírodných i umelých) ostrovčekov, z ktorých za zmienku istotne stoja chránené Hawar Islands (Juzur Hawar).

Najbenevolentnejší v “Zálive” so silným ropným priemyslom i bankovým sektorom

Bahrajn (z arabčiny “dve moria”) – jeden z najliberálnejších štátov regiónu, bol v roku 1931 prvým miestom na južnej (arabskej) strane Perzského zálivu, kde bola nájdená ropa. Pamiatkou na tento počin bude “First Oil Well” v centrálnej partii pod najvyšším bodom krajiny Jabal ad Dukhan (134 m). V minulosti však prebehli snahy diverzifikáciou ekonomiky znížiť závislosť od ropného priemyslu orientáciou aj na finančný sektor či cestovný ruch. Do popredia sa dostáva i Bahrain Grand Prix (16. apríla 2017), ktorú určite dobre poznajú vášniví milovníci rýchlych áut a automobilového športu (F1).

Impresívna Manama

Administratívno-politické centrum Bahrajnu – 150-tisícová Manama, Vás čaká v severnej časti hlavného ostrova. Svoje vyjednávacie schopnosti si skúste na tradičnom arabskom trhu (Manama Souq) alebo pohodlne nakúpte v obrovitých obchodných domoch (Bahrain City Centre). Príjemne sa poprechádzať sa dá po prímorskej promenáde Corniche al-Fateh (s výhľadom na odlietajúce stroje z medzinárodného letiska na neďalekom ostrove Al Muharraq).

Pestrý nočný život a skvelé gastronomické možnosti v protiklade k Stromu života

Priaznivci gastronómie si nepochybne prídu na svoje v jednej z mnohých reštaurácií z celého sveta. Manama sa taktiež (aj vzhľadom na oficiálne povolenú konzumáciu alkoholu) môže pochváliť bohatým nočným životom, pre ktorý ju obľubujú nielen európski “expati” (ale aj turisti zo susednej Saudskej Arábie). Nenechajte si ujsť ani “Strom života” (Tree of Life) – “neuveriteľnú” drevinu so žiadnym (známym) zdrojom vody, rastúcu v podstate uprostred ničoho v púšti (v oblasti Jabal ad Dukhan).

Stredoveké hrady v kontraste s novodobou modernou architektúrou umelých ostrovov

V Bahrajne naďabíte taktiež na niekoľko pútavých historických pevností. V samotnej bahrajnskej metropole Manama nevynechajte majestátne opevnenie Bahrain Fort (Qal’at al-Bahrain) zo 14. storočia. Za návštevu stojí i impozantná Riffa Fort (Qal’at ar-Rifa’). Na susednom Muharraq Island natrafíte na Arad Fort (Qal’at ‘Arad) a Abu Mahir Fort. Niekoľko ambicióznych projektov v rámci vytvárania umelých ostrovov (napr. Juzur Amwaj či Durrat Al Bahrain) sa nachádza v rôznom štádiu výstavby (alebo v procese dokončovania) na rozličných miestach Bahrajnu.

Potápanie nielen za perlami

Vskutku pohodové plážové scenérie možno nájsť na ostrove Al Muharraq. Na svoje si však prídu i priaznivci odhaľovania skrytých krás farebného podmorského sveta, ktorým sa pri troche šťastia snáď podarí objaviť vo vodách Bahrajnského zálivu aj prekrásne perly. Chránené Hawar Islands (Juzur Hawar), ležiace iba 2 km od katarskej pevniny, prekvapia svojou faunou a budú vhodným cieľom nielen na potápanie, ale aj na pozorovanie zástupcov vtáčej ríše.

0