VLetenky

Bahamy s United Airlines od 498 EUR

Bahamas
Taino Beach na ostrove Grand Bahama (foto: Didier Moïse/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestu na tropické Bahamy (s možnosťou prehliadky Chicaga, Fort Lauderdale a New Yorku) máte príležitosť zrealizovať s United Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do North Eleuthera) sú v predaji za 498 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 17.02.-31.05. a 25.08.-12.12.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do konca mája a od konca augusta do začiatku decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. apríla s návratom z bahamského North Eleuthera (ELH) dňa 23. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – North Eleuthera za 498 EUR (10.04.-23.04.2018)

VIE-ELH

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou aj Haiti), ako i severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z vyše 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Relatívne príjemné počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť pomerne teplým podnebím a vcelku pohodovou klímou (takmer počas celého roka s výnimkou trochu vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – dá sa veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto populárnom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že miestny ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu jeho výpravy s americkou oblasťou.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom i obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau vyše 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a autonómii

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená nezávislosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej partii, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia plážových scenérií i objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Čarovný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ sa na Grand Bahama dopravíte letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Geniálne prímorské panorámy

Určite sa však potešia nielen fanúšikovia šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy možno označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejšími pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť lokalitu Cable Beach v Nassau, kde sa dá tešiť na niekoľko km piesočnatých plážových “radovánok”.

0