VLetenky

Bahamy s United Airlines od 380 EUR

Bahamas
Hope Town na ostrove Elbow Cay v súostroví Abaco Islands (foto: Steve Beger/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Výlet na tropické Bahamy možno podniknúť (aj na konci letných prázdnin) s ponukou United Airlines (Star Alliance) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Marsh Harbour) sa predávajú za 380 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.03.-31.05., 21.08.-12.12.2019 a 06.01.-28.02.2020, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas augusta/septembra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 21. augusta s návratom z bahamského Marsh Harbour (MHH) dňa 1. septembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Marsh Harbour za 380 EUR (21.08.-01.09.2019)
Praha – Marsh Harbour za 380 EUR (04.09.-18.09.2019)

PRG-MHH
Praha, Česko – Marsh Harbour, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Príťažlivé Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás očakávajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne pohodové počasie

Nesmierne fotogenické Bahamy sa môžu pochváliť relatívne teplým podnebím a celkom príjemnou klímou (skoro v priebehu celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotné pomenovanie tejto lákavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (zrejme od prvých objaviteľov) – možno ho veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Famózne Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že miestny ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu jeho “družiny” s americkou oblasťou.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne i krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (určite poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli i domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných aj írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a samostatnosti

Neskoršie sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená autonómia Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva i jazdenie po ľavej strane).

Kúzelný New Providence

Na očarujúcom ostrove New Providence, situovanom v severozápadnej časti, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky obľúbenej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite neostanú priaznivci plážových scenérií aj odhaľovania záhadného farebného sveta skrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na znamenitom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Fenomenálne prímorské panorámy

Istotne sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpríťažlivejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť lokalitu Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na niekoľko km piesočnatých plážových “radovánok”.

0

Add a Comment