VLetenky

Bahamy s Delta Air Lines od 533 EUR

Exuma
Norman’s Pond Cay a Bock Cay (foto: Christina Hawkins@WorldIslandInfo.com /Flickr/CC BY 2.0)

Pútavý výlet na tropické Bahamy máte možnosť podniknúť s leteckou spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do George Town) sú v predaji za 533 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 09.10.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu (v priebehu zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. novembra s návratom z George Town (GGT) dňa 20. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – George Town (Bahamy) za 533 EUR (05.11.-20.11.2016)

Bahamy

Príťažlivé Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás očakávajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne pohodové počasie

Nesmierne fotogenické Bahamy sa môžu pochváliť relatívne teplým podnebím a celkom príjemnou klímou (takmer počas celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto lákavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (zrejme od prvých objaviteľov) – možno ho veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Famózne Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu Kolumbovej výpravy s americkou oblasťou.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne i krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (určite poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli i domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných aj írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a autonómii

Neskoršie sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená nezávislosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva i jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia plážových scenérií i objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na znamenitom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines alebo Western Air. Skúste sa vydať spoznávať pôvaby niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Fenomenálne prímorské panorámy

Istotne sa však potešia nielen milovníci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – Bahamy možno označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpríťažlivejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na pár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0