VLetenky

Bahamy s British Airways od 524 EUR

Little Wax Cay
Exuma Islands – prílivové kanály medzi Shroud Cay a Little Wax Cay (foto: James St. John/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na tropické Bahamy máte príležitosť zrealizovať vďaka tarifu leteckej spoločnosti British Airways (Oneworld) v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sú v predaji za 524 EUR s odletom s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. septembra do 18. októbra 2020, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 20. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas septembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 4. septembra s návratom z Nassau (NAS) do Viedne dňa 18. septembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Nassau – Viedeň za 524 EUR (04.09.-18.09.2020)

PRG-NAS-VIE
Praha – Nassau – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (na východ od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou aj Haiti), ako i severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne príjemné počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť relatívne teplým podnebím a vcelku pohodovou klímou (takmer počas celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – možno veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador bol miestom prvého kontaktu jeho výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom i obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a nezávislosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená samostatnosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite nezostanú fanúšikovia plážových scenérií aj objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie lákavé mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Geniálne prímorské panorámy

Isto sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na zopár km piesočnatých plážových radovánok.

0