VLetenky

Bahamy s Air Canada za 636 EUR

Nassau
Obdivuhodný ostrov Andros Island na juhozápade Bahám (foto: Konrad Herrman/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavú cestu na tropické Bahamy máte šancu uskutočniť s leteckou spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnerskými aerolinkami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sú v predaji za 636 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.03.-30.06. a 29.08.-11.12.2016 (s ukončením ciest do 18.12.2016), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v priebehu júna a v čase od septembra do decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 11. júna s návratom z Nassau (NAS) dňa 25. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nassau za 636 EUR (11.06.-25.06.2016)

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako i severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z vyše 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne príjemné počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť relatívne teplým podnebím a vcelku príjemnou klímou (skoro počas celého roka s výnimkou trochu vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto lákavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – dá sa veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto populárnom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu Kolumbovej výpravy s americkou oblasťou.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau vyše 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a nezávislosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená autonómia Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie zostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Kúzelný New Providence

Na očarujúcom ostrove New Providence, situovanom v severozápadnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky obľúbenej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite neostanú priaznivci plážových scenérií aj odhaľovania záhadného farebného sveta skrytého pod morskou hladinou.

Čarovný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ sa na Grand Bahama dopravíte letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines alebo Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať pôvaby niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Geniálne prímorské panorámy

Určite sa však potešia nielen milovníci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť vynikajúcu lokalitu Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na pár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0