VLetenky

Bahamy s Air Canada od 549 EUR

Bahamas
Grandiózne plážové scenérie tropického súostrovia Bahamy (foto: Konrad Herrman/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavú cestu na tropické Bahamy máte možnosť zrealizovať s leteckou spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnerskými aerolíniami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sa dajú kúpiť za 549 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.01.-21.06. a 23.08.-16.12., min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do polovice apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. februára s návratom z bahamského Nassau (NAS) dňa 14. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nassau za 549 EUR (01.02.-14.02.2018)
Viedeň – Nassau za 14535 CZK (rezervácia v ČJ)

Bahamy

Príťažlivé Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás očakávajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne pohodové počasie

Nesmierne fotogenické Bahamy sa môžu pochváliť relatívne teplým podnebím a celkom príjemnou klímou (takmer v priebehu celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto lákavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (zrejme od prvých objaviteľov) – možno ho veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Famózne Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu jeho výpravy s americkou oblasťou.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne i krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (určite poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli i domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných aj írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a autonómii

Neskoršie sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená nezávislosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva i jazdenie po ľavej strane).

Kúzelný New Providence

Na očarujúcom ostrove New Providence, situovanom v severozápadnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky obľúbenej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite neostanú priaznivci plážových scenérií aj odhaľovania záhadného farebného sveta skrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na znamenitom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ sa na Grand Bahama dopravíte letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Fenomenálne prímorské panorámy

Istotne sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúci plážových scenérií – Bahamy možno označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpríťažlivejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Cable Beach v Nassau, kde sa dá tešiť na pár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0