VLetenky

Bahamy s Air Canada od 539 EUR

Bahamas
Súostrovie Bahamy v podobe miestneho ostrova Andros Island (foto: Tony Guyton/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavý výlet na tropické Bahamy máte možnosť podniknúť s leteckou spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnerskými aerolinkami zo Star Alliance (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sa predávajú za 539 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 14.10.-19.12.2017, 25.12.2017-01.01.2018, 10.01.-28.03. a 03.04.-30.06.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (s výnimkou „zimných“ a veľkonočných sviatkov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 18. januára s návratom z bahamského Nassau (NAS) dňa 31. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Krakov – Nassau za 539 EUR (18.01.-31.01.2018)

Bahamy

Príťažlivé Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako i severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z vyše 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Relatívne príjemné počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť pomerne teplým podnebím a vcelku pohodovou klímou (temer počas celého roka s výnimkou trochu vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – dá sa veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto populárnom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu Kolumbovej výpravy s americkou oblasťou.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom i obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau vyše 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a samostatnosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená nezávislosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie zostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celého cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia plážových scenérií i objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Čarovný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Geniálne prímorské panorámy

Určite sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú lokalitu Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na pár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0