VLetenky

Bahamy s Air Canada od 508 EUR

Nassau
Bahamský ostrovček Paradise Island v blízkosti Nassau (foto: Derek Kaczmarczyk/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropické Bahamy máte možnosť vyraziť zásluhou leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sa predávajú za 508 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 03.06.-18.06., 07.09.-16.12.2022 a 06.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. januára s návratom z bahamského Nassau (NAS) dňa 25. januára 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nassau za 508 EUR (15.01.-25.01.2023)

VIE-NAS
Viedeň, Rakúsko – Nassau, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (na východ od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Relatívne pohodové počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť pomerne teplým podnebím a vcelku príjemnou klímou (takmer v priebehu celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – dá sa veľmi zjednodušene preložiť ako „plytká voda“.

„Objavenie“ Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador mal byť miestom „prvého kontaktu“ jeho výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické „pirátske obdobie“, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom i obávaného Edwarda Teacha známeho ako „Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. „pirátskej republiky“ údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových „pirátok“).

Od Španielska k Veľkej Británii a nezávislosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená samostatnosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite nezostanú fanúšikovia plážových scenérií aj objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie lákavé mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí rozprestierajú.

Geniálne prímorské scenérie

Určite sa však potešia nielen fanúšikovia šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy možno označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde Vás osoví zopár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0