VLetenky

Bahamy s Air Canada od 500 EUR

Nassau
Atraktívny bahamský ostrovček Paradise Island v blízkosti Nassau (foto: YoTuT/Flickr/CC BY 2.0)

Na tropické Bahamy máte možnosť vyraziť na palube leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sa predávajú za 500 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 28.01.-14.06. a 07.09.-16.12.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do novembra 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. apríla s návratom z bahamského Nassau (NAS) dňa 20. apríla 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nassau za 500 EUR (02.11.-16.11.2023)
Viedeň – Nassau za 505 EUR (06.04.-20.04.2023)

VIE-NAS
Viedeň, Rakúsko – Nassau, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (na východ od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne pohodové počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť relatívne teplým podnebím a vcelku príjemnou klímou (takmer počas celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (zrejme od prvých objaviteľov) – dá sa veľmi zjednodušene preložiť ako „plytká voda“.

„Objavenie“ Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador mal byť miestom „prvého kontaktu“ jeho výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické „pirátske obdobie“, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako „Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. „pirátskej republiky“ údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli i domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných aj írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových „pirátok“).

Od Španielska k Veľkej Británii a nezávislosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená samostatnosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite nezostanú fanúšikovia plážových scenérií aj objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie lákavé mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí rozpresterajú.

Geniálne prímorské scenérie

Určite sa však potešia nielen fanúšikovia šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde Vás osloví zopár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0