VLetenky

Bahamy s Air Canada od 486 EUR

Paradise Island
Bahamský ostrovček Paradise Island v blízkosti Nassau (foto: Moto “Club4AG” Miwa/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na tropické Bahamy máte príležitosť uskutočniť s leteckou spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnerskými aerolinkami zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sa dajú kúpiť za 486 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-17.12.2018 a 09.01.-31.03.2019, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. januára s návratom z bahamského Nassau (NAS) dňa 5. februára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nassau za 486 EUR (22.01.-05.02.2019)

VIE-NAS
Viedeň, Rakúsko – Nassau, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou aj Haiti), ako i severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z vyše 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Relatívne príjemné počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť pomerne teplým podnebím a vcelku pohodovou klímou (temer počas celého roka s výnimkou trochu vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – dá sa veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto populárnom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador sa stal miestom prvého kontaktu jeho výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom i obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a nezávislosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená autonómia Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie zostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, položenom v severozápadnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní istotne nezostanú fanúšikovia plážových scenérií i objavovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

čarovný Grand Bahama

Ďalšie atraktívne mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Geniálne prímorské panorámy

Určite sa však potešia nielen fanúšikovia šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy možno označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde sa dá tešiť na pár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0