VLetenky

Bahamy s Air Canada od 468 EUR

Great Exuma
Exuma Islands – prílivové kanály medzi Shroud Cay a Little Wax Cay (foto: James St. John/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu na tropické Bahamy máte príležitosť uskutočniť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na bahamský ostrov Great Exuma Island (do George Town) kúpite za 468 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.08.-16.12.2020 a 01.01.-30.06.2021, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 20. novembra s návratom z Great Exuma Island (GGT) dňa 5. decembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Greta Exuma Island (George Town) za 468 EUR (20.11.-05.12.2020)

VIE-GGT
Viedeň, Rakúsko – Greta Exuma Island, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Pôvabné Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás čakajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou aj Haiti), ako i severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z vyše 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne príjemné počasie

Neskutočne fotogenické Bahamy sa môžu popýšiť relatívne teplým podnebím a vcelku pohodovou klímou (takmer v priebehu celého roka s výnimkou trochu vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotné pomenovanie tejto pútavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (pravdepodobne od prvých objaviteľov) – možno veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Znamenité Bahamy v tomto obľúbenom karibsko-atlantickom mikroregióne zrejme ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador bol miestom “prvého kontaktu” Kolumbovej výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne aj krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom i obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (istotne poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau viac ako 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli aj domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných i írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a samostatnosti

Neskoršie sa tento prekrásny kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená nezávislosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie zostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Čarovný New Providence

Na okúzľujúcom ostrove New Providence, situovanom v severozápadnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky populárnej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite nezostanú fanúšikovia plážových scenérií aj odhaľovania záhadného farebného sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie lákavé mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na famóznom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama doputujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vybrať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Geniálne prímorské panorámy

Zaiste sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fantastických plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpôvabnejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na pár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0

Add a Comment