VLetenky

Bahamy s Air Canada od 436 EUR

Great Exuma
Emerald Bay na bahamskom ostrove Great Exuma (foto: Nils Fretwurst/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestu na tropické Bahamy máte príležitosť zrealizovať vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na bahamský ostrov Great Exuma Island (do George Town) kúpite za 436 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 10.03.-17.04., 23.04.-30.04, 01.11.-30.12.2019 a 10.01.-11.02.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas novembra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. novembra (sobota) s návratom z Great Exuma Island (GGT) dňa 17. novembra 2019 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Greta Exuma Island (George Town) za 436 EUR (09.11.-17.11.2019)

VIE-GGT
Viedeň, Rakúsko – Greta Exuma Island, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Príťažlivé Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás očakávajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Relatívne príjemné počasie

Nesmierne fotogenické Bahamy sa môžu pochváliť pomerne teplým podnebím a celkom pohodovou klímou (skoro v priebehu celého roka s výnimkou trošku vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotné pomenovanie tejto lákavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (zrejme od prvých objaviteľov) – možno veľmi zjednodušene preložiť ako “plytká voda”.

“Objavenie” Španielmi

Famózne Bahamy v tomto populárnom karibsko-atlantickom mikroregióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta v roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador bol miestom prvého kontaktu Kolumbovej výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne i krátke historické “pirátske obdobie”, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako “Blackbeard (určite poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. “pirátskej republiky” údajne bolo v Nassau vyše 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli i domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných aj írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových “pirátok”).

Od Španielska k Veľkej Británii a nezávislosti

Neskoršie sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená autonómia Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie ostáva i jazdenie po ľavej strane).

Kúzelný New Providence

Na očarujúcom ostrove New Providence, situovanom v severozápadnej časti Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky obľúbenej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní určite neostanú priaznivci plážových scenérií aj objavovania záhadného farebného sveta skrytého pod morskou hladinou.

Kúzelný Grand Bahama

Ďalšie pútavé mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na znamenitom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama docestujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí nachádzajú.

Fenomenálne prímorské panorámy

Istotne sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu i vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpríťažlivejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde sa možno tešiť na zopár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0