VLetenky

Bahamské Nassau s Air Canada od 464 EUR

Paradise Island
Bahamský ostrovček Paradise Island blízko Nassau (foto: Leonardo Rossatti/Pexels/CC0)

Na tropické Bahamy sa máte šancu vypraviť vďaka leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Bahamy (do Nassau) sa dajú kúpiť za 464 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 13.08.-16.12.2021 a 10.01.-30.04.2022, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 16. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2021 do apríla 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Bahamy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z bahamského Nassau (NAS) dňa 18. novembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nassau za 464 EUR (04.11.-18.11.2021)

VIE-NAS
Viedeň, Rakúsko – Nassau, Bahamy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bahamy

Príťažlivé Bahamy – krajina s jedným z najvyšších HDP na hlavu (GDS per capita) v Severnej Amerike, Vás očakávajú v karibsko-atlantickom regióne. Nachádzajú sa juhovýchodne od americkej Floridy (východne od Florida Keys), severne od Kuby a Hispanioly (s Dominikánskou republikou i Haiti), ako aj severozápadne od Turks a Caicos. Súostrovie pozostáva z viac ako 700 ostrovov a menších ostrovčekov, geograficky pokračujúcich ďalej na východ až do spomenutého Turks a Caicos.

Pomerne príjemné počasie

Nesmierne fotogenické Bahamy sa môžu pochváliť relatívne teplým podnebím a celkom pohodovou klímou (skoro počas celého roka s výnimkou trochu vlhkejších letných mesiacov). Mimochodom, samotný názov tejto lákavej ostrovnej skupiny pochádza zo španielskeho jazyka (zrejme od prvých objaviteľov) – možno ho veľmi zjednodušene preložiť ako „plytká voda“.

„Objavenie“ Španielmi

Famózne Bahamy v tomto populárnom karibsko-atlantickom mikroregióne pravdepodobne ako prvý Európan zbadal na svojej prvej výprave do Nového sveta roku 1492 odvážny janovský moreplavec v službách Španielska menom Krištof Kolumbus. Predpokladá sa, že bahamský ostrov San Salvador mal byť miestom prvého kontaktu jeho výpravy s americkým regiónom.

Pirátska éra

Za zmienku stojí nepochybne i krátke historické „pirátske obdobie“, kedy sa stávajú Bahamy útočiskom aj obávaného Edwarda Teacha známeho ako „Blackbeard (určite poznáte z filmovej snímky Piráti z Karibiku). Na začiatku 18. storočia v dobe tzv. „pirátskej republiky“ údajne bolo v Nassau vyše 1000 pirátov (ktorí svojím počtom predbehli i domáce obyvateľstvo) – patrili k nim okrem iných aj írska Anne Bonny či anglická Mary Read (jedny z mála svetových „pirátok“).

Od Španielska k Veľkej Británii a samostatnosti

Neskoršie sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, pričom úradným jazykom sa stáva angličtina. V roku 1973 bola vyhlásená nezávislosť Bahám od Británie (s úradným názvom Commonwealth of the Bahamas), pričom sa stali členom Commonwealthu (a ako pamiatka na britské panovanie zostáva aj jazdenie po ľavej strane).

Kúzelný New Providence

Na očarujúcom ostrove New Providence, situovanom v severozápadnej partii Caicos Islands, nájdete sústredenú prevažnú väčšinu obyvateľstva celej cestovateľsky obľúbenej ostrovnej skupiny Bahamy – a to v miestnom hlavnom meste Nassau. Sklamaní istotne neostanú priaznivci plážových scenérií aj odhaľovania záhadného farebného sveta skrytého pod morskou hladinou.

Čarovný Grand Bahama

Ďalšie pútavé mesto, pozoruhodný Freeport, však naopak nájdete na znamenitom ostrove Grand Bahama. Možnosti aktivít budú viacmenej podobné ako na New Providence, odkiaľ na Grand Bahama docestujete letecky s Bahamasair, SkyBahamas Airlines či Western Air. Skúste sa vydať spoznávať krásy niekoľkých neobývaných ostrovčekov, ktoré sa v blízkom či širšom okolí rozprestierajú.

Fenomenálne prímorské panorámy

Isto sa však potešia nielen priaznivci šnorchlovania (prípadne potápania), pretože na svoje si prídu aj vášniví milovníci fascinujúcich plážových scenérií – Bahamy sa dajú označiť ako cestovateľský cieľ s jednými z najpríťažlivejších pláží v Severnej Amerike. V žiadnom prípade si nenechajte ujsť excelentnú Cable Beach v Nassau, kde Vás poteší zopár km piesočnatých plážových “radovánok”.

0