VLetenky

Azúrové pobrežie s Wizz Air od 64 EUR

Verdon Gorge
Prírodné zázraky francúzskeho kaňonu Gorges du Verdon (foto: François Philipp/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen unikátnou krásou požehnané Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte šancu vzhliadnuť s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z maďarskej Budapešti).

Spiatočné letenky do francúzskeho Nice sa predávajú za 19980 HUF (alebo v prepočte cca 64 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 14180 HUF (asi 45 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azúrové pobrežie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. apríla a návrat z Nice (NCE) dňa 8. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Nice za 19980 HUF bez WDC/14180 HUF s WDC (04.04.-08.04.2016)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, legendárnej Francúzskej riviéry a presláveného Provensálska, existuje veľké množstvo vhodných možnosti na uskutočnenie výletov do jedinečného okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Vynikajúci národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky počas každého ročného obdobia výhodnú príležitosť podniknúť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radí predovšetkým čarovná partia Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Natrafíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, úžasné Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či excelentné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú aj v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0