VLetenky

Azúrové pobrežie s Volotea od 38 EUR

Gorges du Verdon
Hlboký kaňon Gorges du Verdon (foto: ADT 04/Gréoux/Château-Laval/CTS /Flickr/CC BY 2.0)

Nielen unikátnou krásou požehnané Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte príležitosť uvidieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Volotea (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Marseille (v Provensálsku) kúpite za 38 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou, pričom členovia vernostného programu aerolinky s názvom Supervolotea v tomto prípade zaplatia 34 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas októbra 2017 – s predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. októbra a návrat z francúzskeho Marseille (MRS) dňa 12. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marseille za 38 EUR / 34 EUR so Supervolotea (05.10.-12.10.2017)
Viedeň – Marseille za 38 EUR / 34 EUR so Supervolotea (15.10.-19.10.2017)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, legendárnej Francúzskej riviéry a presláveného Provensálska, existuje veľké množstvo šancí na zrealizovanie výletov do jedinečného okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Vynikajúci národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky počas každého ročného obdobia výhodnú príležitosť uskutočniť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radia hlavne čarovná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Naďabíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, vynikajúce Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, excelentné Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú i v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0