VLetenky

Azúrové pobrežie s Volotea od 18 EUR

Cannes
Zákutia Cannes v blízkosti La Croisette (foto: Tiia Monto/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) možno vzhliadnuť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Volotea (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Marseille (v Provensálsku) sa dajú kúpiť za 18 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou, pričom členovia vernostného programu aerolinky pod názvom Supervolotea v tomto prípade zaplatia rovnakú sumu.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku augusta do začiatku novembra 2017 – s predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Azúrové pobrežie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. augusta a návrat z francúzskeho Marseille (MRS) dňa 24. augusta 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marseille za 18 EUR (03.08.-24.08.2017)
Viedeň – Marseille za 18 EUR (12.10.-15.10.2017)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, svetoznámej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných príležitostí na uskutočnenie výletov do unikátneho okolia. Istotne neostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte i do fascinujúceho susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Výborný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú v podstate počas každého ročného obdobia vhodnú šancu zrealizovať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďujú najmä kúzelná partia Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Natrafíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, excelentné Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, vynikajúce Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú aj v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajuplné Gorbio (77 m-928 m).

0