VLetenky

Azúrové pobrežie s Eurowings od 66 EUR

Èze
Elegantné mestečko Èze s botanickou záhradou (foto: Valdiney Pimenta/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen unikátnou krásou požehnané Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte príležitosť uvidieť (na začiatku letného letového poriadku) so spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice (v Provensálsku) kúpite za 66 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na konci marca / na začiatku apríla 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. marca a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 5. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 66 EUR (29.03.-05.04.2017)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, legendárnej Francúzskej riviéry a presláveného Provensálska, existuje veľké množstvo vhodných príležitostí na zrealizovanie výletov do jedinečného okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Excelentný národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky v rámci každého ročného obdobia výhodnú šancu uskutočniť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radí hlavne čarovná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Naďabíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, vynikajúce Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, výborné Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú i v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0