VLetenky

Azúrové pobrežie s Eurowings od 60 EUR

Verdon Gorge
Lac de Sainte-Croix na konci Gorges du Verdon (foto: Tobi 87/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte možnosť vzhliadnuť (v jarnom období) so spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice (v Provensálsku) sa dajú kúpiť za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca marca do konca apríla 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. apríla a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 26. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 60 EUR (19.04.-26.04.2017)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, preslávenej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných príležitostí na uskutočnenie výletov do unikátneho okolia. Istotne neostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte i do fascinujúceho susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Excelentný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú v podstate v priebehu každého ročného obdobia výhodnú šancu zrealizovať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďuje najmä kúzelná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Natrafíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, vynikajúce Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú aj v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajuplné Gorbio (77 m-928 m).

0