VLetenky

Azúrové pobrežie s Eurowings od 56 EUR

Monaco
Odskočíte si z Francúzskej riviéry i do susedného Monaka? (foto: Julius Silver/Pixabay/CC0)

Nielen jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte šancu uvidieť (na konci teplejšieho obdobia) s leteckou spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice (v Provensálsku) sa predávajú za 56 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja :
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas septembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Azúrové pobrežie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. septembra a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 19. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 56 EUR (11.09.-19.09.2018)

VIE-NCE
Viedeň, Rakúsko – Nice, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, preslávenej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo vhodných príležitostí na zrealizovanie výletov do unikátneho okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Vynikajúci národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky v priebehu každého ročného obdobia výhodnú šancu podniknúť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radí hlavne čarovná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Naďabíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, excelentné Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, výborné Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú i v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0