VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin za 86 EUR

Mercantour National Park
Panoráma “Parc national du Mercantour” (foto: Kaelkael/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na prvý pohľad všedný tarif poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov svojou možnosťou vzhliadnuť (nielen) jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) i v období letných prázdnin (aj na “predĺžený víkend”) s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice sú v predaji za 86 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení promokódu “SONNEN15” oprávňujúceho na zľavu 15 EUR (zo základnej ceny 101 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu počas 7. júla (do 23:59).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky v kombinácii s promokódom stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj v priebehu 7. júla.

Zľavový kupón (“SONNEN15”) sa zadáva počas rezervačného procesu po vybraní jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v období od júla 2016 do júna 2017 (vrátane času letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. augusta (piatok) a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 29. augusta 2016 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 86 EUR (26.08.-29.08.2016 s promokódom / 101 EUR pred zľavou)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, svetoznámej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných príležitostí na uskutočnenie výletov do unikátneho okolia. Istotne neostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte i do fascinujúceho susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Excelentný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú prakticky v rámci každého ročného obdobia vhodnú šancu zrealizovať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďuje najmä kúzelná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Natrafíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, vynikajúce Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú aj v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajuplné Gorbio (77 m-928 m).

0